Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

System kary i nagrody


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zupełnie nie potrafię poradzić sobie ze zmianą swojego postępowania. Od lat działam w systemie kar i nagród, po ostatniej porażce związanej z tym, że bardzo starałam się o pracę (moim zdaniem idealną dla mnie i sądze też, że ja się teżdo niej nadawałam) i jej nie dostałam te działania autodestrukcyjne się nasilają. Probówałam wielu rzeczy, duży wysiłek fizyczny, publiczne wyzywanie swojej osoby na czacie, biłam się po twarzy z liścia, pozwoliłam byłemu chłopakowi na seks ze mną, dzisiaj wyryłam ołówkiem trójkat na ręku. Oczywiście nie jem dużo, tylko białko i tłuszcze, bo dbam o swoje ciało, to znaczy chce je zmienić, bo bardzo go nienawidzę. Od tygodnia ciągle mnie coś popycha, chciałabym coś sobie zrobić, nigdy nie miałam tak intensywnych myśli o tym, co pociąć, jak się zniszczyć jeszcze bardziej. Mam kochającą rodzinę, wręcz idealną, wzorową, nie chciałabym ich krzywdzić, ale chciałabym poczuć taką ulgę. Chodzę do psychologa od kilku miesięcy, moja Pani mi powiedziała, że powinnam tą złość po prostu jakoś wykrzyczeć, nie kierować jej na siebie, ale jakoś nie potrafię, jak ją wyładowuję na sobie to jakoś mi tak lepiej. Czuję, że zasłużyłam. I jak na przykład nie mam siły już, bolą mnie kolana, a biegnę dalej to później jestem taka zadowolona z siebie, że jakby sprostałam zadaniu i zachowałam się tak jak powinnam.
Podsumowując, to właściwie poproszę o radę, jeśli to możliwe, jak wyjść z tego dziwnego systemu pozwalania sobie na rzeczy, a raczej niepozwalania w moim przypadku i karania się za inne.

Dziękuję.
Magda

Odnośnik do komentarza

Droga Magdo, prawdopodobnie dochodzi u Ciebie do aktów autodestrukcji i autoagresji, dlatego że chcesz zagłuszyć ból psychiczny. Wolisz się ukarać, zadać sobie ból fizyczny, który możesz w jakimś sensie kontrolować, by nie odczuwać bólu psychicznego, nad którym kontroli nie posiadasz. Bardzo dobrze, że korzystasz z pomocy psychologa. Mam nadzieję, że systematyczna praca pod okiem specjalisty sprawi, że przestaniesz uciekać się do autoagresji, by radzić sobie z negatywnymi emocjami i znajdziesz bardziej skuteczne metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...