Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zakażenie rany stopy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,problem dotyczy stopy mojej partnerki,otóżewnego dnia moja partnerka wstała rano i zobaczyła na nodze pęcherz, oczywiście nie za bardzo się nim przejmowała, bo myślała, że to zwykłe obtarcie, szczególnie o niego nie dbała, bo nosiła kozaki (wiadomo noga nie oddychała, pociła się). Pięć dni później wokół pęcherza zaczęło robić się zaczerwienienie, następnie zaczęła ją boleć noga, spuchnęła, a więc poszła do rodzinnego, dał jej antybiotyk, a tu zamiast lepiej było gorzej, bo z tego całego pęcherza zrobiła się czarna rana, a więc pojechała na pogotowie, oczyścili jej ranę, wypisali kolejne dwa antybiotyki i kazali iść do domu. Jeden dzień było ok, ale na kolejny dzień dostała goraczki 39, drgawek i znów jechaliśmy na pogotwię. Zrobili jej wszystkie badania, z krwi wyszło że mam infekcję w organizmie dość poważną (bo krwinki białe były podwyższone, a wskaźnik zakażenia wynosił 140, gdzie norma jest do 10). Jak babka zobaczyła wysokość tego wskaźnika od razu się złapała za głowę i powiedziała, że grozi to sepsa, zakrzepicą albo jeszcze czymś gorszym i zostawili ją chirurgii.... włożyli jej dren w tę stopę, aby oddychała, ale bardzo ciężko się goiła, wcięż pozostawała opuchlizna. Lekarze uważają, że ją coś ugryzło... Ogólnie na tej chirurgi była tydzień i jak gorączka puściła to stwierdzili że się polepsza i ją wypuścili;/ Minął tydzień od wypuszczenia ze szpitala i opuchlizna i zaczerwienienie nie schodzi, a co dziwne rana sama w sobie się jakoś goi. Martwi nas fakt iż ta opuchlizna nie schodzi i nie wiemy co zrobić żeby polepszyć jakoś stan tej stopy. Proszę o pomoc

monthly_2017_04/zakazenie-rany-stopy_4650.jpg

Odnośnik do komentarza

To naprawdę dziwna sprawa , może faktycznie coś ja ugryzło, choć dziwne,żeby w tym miejscu o tej porze roku,do tego nie czuła tego ugryźnięcia,
być może zrobił jej się pęcherz i po otarciu ,dopiero nastąpiło zakażenie,tak sobie gdybam ,choć to nic nie wnosi do sprawy.

Ale do rzeczy ,nie za ciekawie to wygląda i chociaż zespół Sudecka grozi głównie po urazach, nie można tu tego wykluczyć,dlatego po zagojeniu rany, jak nie będzie poprawy,powinna udać się do dobrego ortopedy/ rehabilitanta.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...