Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Podejrzenie depresji u 17-latki


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja mam depresję? Witam. jestem uczennicą pierwszej klasy liceum. W swoim życiu wiele przeszłam. Wyśmiewanie sie z mojego wyglądu w szkole, operacja i podejrzenia nowotworu, śmierć rodzica to jest wszystko to, co ciagle mnie dręczy. Ciągłe docinki, że "nie mam mózgu" "zacznij myśleć" "Ty nic nie umiesz" dobijają mnie coraz bardziej. Nie umiem sobie poradzić z tym wszystkim. Nieraz czuje sie, jakbym była nie potrzebna nikomu, brzydka i wstrętna. Często płaczę i użalam sie nad sobą.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem w stanie stwierdzić przez Internet, czy masz kliniczną postać depresji, czy jest to "tylko" obniżony nastrój, jakiś kryzys emocjonalny albo jeszcze coś innego. Na pewno nie bez znaczenia jest Twoja sytuacja życiowa - szykanowanie w szkole, śmierć rodzica, operacja itp. Wiele przeszłaś i to na pewno emocjonalnie Cię obciąża. Jeśli masz możliwość, radziłabym skorzystać Ci z pomocy psychologa szkolnego. Zachęcam też do korzystania ze wsparcia pod numerem telefonu nr 116 111. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

cześć
nie jestem psychologiem i nie musisz brać pod uwagi mojej opinie ale ja osobiście jestem takiego zdania.
Jak ktoś jest słaby(nie chodzi tylko o fizyczną siłe) i ktoś to dostrzeże to bedzie próbował zrobić z ciebie ofiare, będzie cię obrażał, dokuczał a może nawet pobije. Słuchaj sytuacja jest taka nawet jak jesteś słaba to tego nie okazuj, jak ktoś ci coś powie głupiego na twój temat to ty mu oddaj tym samym albo dwa razy gorzej, ten ktoś musi wiedzieć że atakując twoją osobę spotka się z odwetem, jak ktoś cię uderzy to ty mu oddaj dwa razy mocniej, wtedy dadzą ci spokuj .Musisz wyrobić w sobie siłe, silnego nikt nie zaatakuje bo każdy się go boi. Mówie ci to co ja zauważyłem w życiu i co się sprawdza u mnie, ale psychologiem nie jestem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...