Skocz do zawartości
Forum

Opiekunka osób starszych


zochabo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od kilku lat jeżdżę do Niemiec jako opiekunka osoby starszej. Na początek polecam wyjechać za pośrednictwem jakiej agencji. Taka agencja znajduje za nas osobę, którą będziemy się opiekować i organizuje cały nasz pobyt. Praca jest w pełni legalna więc odprowadzane są wszystkie składki.
Nie będę udawała, że to lekka praca. Bywają lepsze i gorsze dni. Opiekujemy się ludźmi starszymi i schorowanymi. Trzeba pilnować ich diety i zażywania leków. Być kucharką, sprzątaczką i osobą do towarzystwa. Starsi ludzi mają swoje humory i przyzwyczajenia. Słyszałam od koleżanek, że ich podopieczni traktowali je jak służące i potrafi awanturować się o wszystko. Wszystko tak naprawdę zależy od tego na kogo trafimy.

Odnośnik do komentarza
Gość Inezllg

Praca jest dość ciężka, ale bardzo dobrze płatna, poza tym można podszkolić język. Ja wyjechałam z agencją Mycare24 i bardzo sobie chwalę. Czuję się bezpiecznie, mam ubezieczenie i ciągły kontakt z moją agencją.

Odnośnik do komentarza

Jestem tego samego zdania co poprzedniczki. W życiu trzeba walczyć o swoje, a patrząc na to co się dzieje na rodzimym rynku pracy to można dostać jedynie deperesji. Wszędzie płacą jakieś grosze za podstawową prace, bez własnego mieszkania to jest właściwie życie z dnia na dzień. Już nawet nie mówie tutaj o perspektywie odłożenia jakichś pieniędzy na przyszłość. Dlatego też wiele osób podejmuje wyzwanie i szuka pracy zagranicą. Mozliwości jest naprawdę wiele, nawet wspomniana opieka nad osobami starszymi. Jeśli chodzi o zarobki to wyglądają atrakcyjnie. Zobaczyć co jest dostępne możemy na stronach typu - https://www.opiekunki24.pl/ gdzie mamy także społeczność osób pracujących w tej branży. Takie wsparcie może być nieocenione jeśli zdecydujemy się na pójście tą drogom.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem że bym się do takiej pracy nie nadawała, bo bym wysiadła fizycznie, jak musieliśmy ię zajmować babcią to była ciężka harówka. Myślę co będzie jak rodzice już będą potrzebować pomocy, na razie są nizależni ale już jak mama była po operacji mocno osłabiona to zajmowanie się nią było sporym wyzwaniem. I tak udało ię ją trochę wzmonić dzięki witaminom geriamoc, bo tam jest dużo żeń szenia, który dodaje sił, też mamę zachęcałam do aktywności fizycznej bo jak się człowiek zasiedzi to już kaplica.

Odnośnik do komentarza

jeśli to ma być preparat dla seniora to dużo lepiej jednak coś kompleksowego wziąc jak wspomniany geriamoc, nie tylko żeń szeń ma ale też lecytynę, wapń, żelazo, dużo jest tam tych witamin, minerałow, a u starszych osób bardzo czesto są duże niedobory tych składników

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy tutaj tylko Panie pracują lub pracowałay jako opiekunki w Niemczech czy także w innych krajach. A jeżeli także w innych krajach to jak sie wam pracowało/pracuje i jak to wygląda jeżeli chodzi o kasę? Jeżeli możecie to napiszcie coś więcej bo obecnie jeszcze w tym roku idę dalej się dokształcać, jednak mysle o pracy za granicą. W Polsce pracuję jako opiekunka medyczna jednak utrzymanie się za taka jałmużnę to jest tragedia. Zastanawiam się też jak to wyglada jeżeli ktos jest tym opiekunem medycznym to czy np w krajach niemieckojęzycznych ale także innych osoby muszą wyrabiać dodatkowy dyplom czyli zdawać egzaminy w danym kraju? Też napiszcie jeżeli ktoś z was pracował w szpitalu i  jeżeli ktoś poprzez prywatną firmę, i także czy zawiedliscie się na jakimś pracodawcy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja jeździłam głównie do Niemiec z pewnością doświadczenie w pracy jako opiekun medyczny i jeszcze papier to potwierdzający da ci szanse na lepsze zarobki. Osobiście polecam szukania ofert na dobrasztela.pl z pewnością coś znajdziesz a jak martwisz się językiem to często wystarczą podstawowe zwroty, a tam dają takie tłumaczenia razem z wymową.

Odnośnik do komentarza

Zawsze są jakies obawy :) Jednak jeśli wybierzesz odpowiednią firmę do wyjazdu, to większość strachu jest w głowie, a wszystkie formalności przebiegają bez większych problemów! :) Szczerze polecam właśnie davi-seniorenhilfe :) Wyjezdzam już z nimi jakiś czas i jestem bardzo zadowolona. Też głównie do Niemiec jeździłam! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...