Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak sobie poradzić z ciągłą pracą rodziców?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nazywam się Natalia mam 13 lat i chodzę do klasy 6. Moją pasją jest sport a szczególnie siatkówka i piłka nożna. Lecz od pewnego czasu mam problem polega on na tym że moi rodzice cały czas pracują ja chodzę do szkoły. Mama cały czas piję po pracy a mój tata pracuje do 17-18 coś takiego nie mam czasami nawet z kimś porozmawiać. Jedynie mam w szkole taką nauczycielkę do której mam bardzo wielkie zaufanie i uwielbiam ją. Zastanawiam się czy mam tego jej nie powiedzieć? Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że martwi Cię iż mama po pracy pije. Niestety musisz wyczekac,kiedy tata wróci z pracy i jemu o tym mówić. Nawet najbardziej życzliwa Ci nauczycielka nie ma mozliwości wplynąc na mamusi obyczaje.

Tata pracuje na Wasze utrzymanie a mama po pracy o ile ją wczesniej kończy niż on, powinna zając się Tobą i Twoim rodzeństwem o ile takie masz.

Odnośnik do komentarza

Domyślam się, że czujesz się samotna. Rodzice długo pracują, nie ma ich w domu, Ty zostajesz sama i nie masz nawet z kim pomówić o swoich problemach, trudnościach czy obawach. Do tego dochodzi lęk o mamę, która popija po pracy. Jeśli boisz się, co stanie się z mamą, porozmawiaj o tym z tatą. Powiedz też o tym, że czujesz się samotna i chciałabyś częściej spędzać z nimi czas, bo Ci ich brakuje. Mam nadzieję, że rodzice nie tylko Cię wysłuchają, ale też usłyszą. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...