Skocz do zawartości
Forum

Czy jestem w ciąży?


Gość k...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie ,bo nie jestem pewna ,czy jestem w ciąży. 31 grudnia zrobiłam test ciążowy i wyszedl negatywny, ale coś mnie tknelo żeby zrobić jeszcze jeden i zrobiłam drugi test 9 stycznia 2017r. I wyszly 2 kreski ,ale ta druga była taka prawie nie widoczna. I potem 16 stycznia zrobiłam jeszcze jeden test i też wyszły 2 kreski i ta druga była już ciemniejsza niż wcześniej. I dodam ,że od kółko tyg bolą mnie piersi i podbrzusze czasami tzn. jajniki raz prawy ,a raz lewy.

Odnośnik do komentarza

Witaj

Test ciążowy powinno się wykonać najwcześniej po 7-10 dniach od współżycia. Jeżeli doszło do zapłodnienia komórki jajowej to po ok. 7 dniach "wędrówki" zagnieżdża się ona w macicy i zaczyna się produkcja hormonu HCG. Obecność tego hormonu w moczu wykrywa się za pomocą testów. Twoje dwa kolejne testy raczej potwierdzają ciążę.

Z podanych przez Ciebie dat wynika, że możesz być w ciąży od ok. 4 tygodni. Na badaniu ginekologicznym zdrowy zarodek będzie miał już bijące rurkowate serce.

Zachęcam Cię jednak do wizyty u ginekologa.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości czy obawy napisz.

Odnośnik do komentarza

Doprecyzowanie / sprostowanie: test ciążowy najlepiej wykonać po terminie spodziewanej miesiączki. Ważna jest także czułość testu.

Gdyby test wykonać po np. 10 dniach od współżycia to mogłoby się okazać, że test da wynik negatywny a mimo to doszło do zapłodnienia. Dlaczego?
Plemniki mogą przeżyć w organizmie kobiety przy sprzyjających warunkach (obecność śluzu płodnego) nawet do 7 -mu dni. Jeżeli do zapłodnienia doszłoby 7-go dnia po współżyciu to po 10-iu dniach zapłodniona komórka byłaby w drodze do macicy i hormon hCG byłby niewykrywalny w testach ciążowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...