Skocz do zawartości
Forum

Do jakiego lekarza z podejrzeniem autyzmu u półrocznego dziecka?


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Innaaaaaaa

Witaj
W Warszawie tak malutkie dzieci diagnozuje Synapsis i OWI na Pilickiej. Nie wiem czy na Koszykowej, musislabys zadzwonić i spytać. Pamiętaj jednak, że są to ośrodki NFZ i musisz liczyć się z bardzo długim czasem oczekiwania na pierwszą wizytę, niekiedy nawet około 9 miesięcy. Niestety.
Natomiast prywatnie było by dużo szybciej, znam poradnie które maja terminy nawet na przyszły tydzień, ale to niestety są koszta, tym bardziej że u tak małego dziecka obserwacja musi być bardzo wnikliwa, ponieważ dużo rzeczy u tak małych dzieci jest po prostu rozwojowe. Także nie skończy się na jednej wizycie na pewno. Koszty kształtuja się od 100 zł ( jednorazowa konsultacja ) przez 150 zł ( konsultacja prowadzona przez 2 psychologów plus obserwacja dziecka w różnych sytuacjach około 1,5 h - 2h ) do samej diagnozy autyzmu koszt w granicach 800 zł ( konsultacje psychologiczne, badanie psychiatryczne plus neurolog, wydanie stosownej opinii i omówienie diagnozy ). Im wcześniej tym lepiej, u małych dzieci dobrze prowadzona terapia pozwoli na wyprostowani dysfunkcji. Pamiętaj też, że mając opinie / diagnozę możesz uzyskać wczesne wspomaganie rozwoju, które daje Ci od 4 do 8h bezpłatnych zajęć dostosowanych do potrzeb dziecka. Dlatego też warto się tym zająć, kiedy dziecko jest male, tym bardziej jeśli rodziców niepokoi jego rozwój

Odnośnik do komentarza

[quote="~Innaaaaaaa"]Witaj
W Warszawie tak malutkie dzieci diagnozuje Synapsis ...

A mogłabym prosić o namiar na lekarza który by skonsultował ze mną szybciej córkę czyli prywatnie. Dzwoniłam do paru poradni ale akurat tak małymi dziećmi się nie zajmują. chodzi mi o specjalistę ktory zna sie na zachowaniach i umiejętnościach umysłowych dziecka a nie na ruchowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...