Skocz do zawartości
Forum

Dieta na duży apetyt


Gość agus321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agus321

Mam 12 lat, 155 cm wzrostu.
Ważę 47 kg moim zdaniem to za dużo ... Chciałam bym schudnąć z 5 kg. Jak mam się odżywiać ... ? Moi rodzice mówią że muszę się pilnować ponieważ staje się pulchna, a koleżanki znowu mówią że jestem normalną zwykłą propolcionalą dziewczyną. Jednak moja sylwetka mnie nie zadowala... gdy patrzę na moje rowieśniczki zdaje mi się że jestem troszkę za gruba... One mają szuplejsze ręce i nogi ... no i brzuch ... Jak się odżywiać ?? aby mi nie przybyło na wadze ? Nie chcę się głodzić.. Mam duży apetyt :)

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, masz 12 lat i jesteś teraz w okresie kiedy Twoje ciało się zmienia. Nie masz nadwagi, Twój wzrost i waga są prawidłowe dla Twojego wieku.
Nie powinnaś przechodzić na żadne diety, ale możesz udoskonalić swoją obecną dietę. Wprowadź do swojego jadłospisu warzywa i owoce - możesz np do szkoły zamiast kanapki wziąć jabłko albo gruszkę, jeżeli już robisz kanapkę to z warzywami, pomidorem, ogórkiem czy sałata. dobrym sposobem na drugie śniadanie jest też jogurt lub twarożek. Możesz go zjeść z musli lub jakimś warzywem lub owocem.
Staraj się unikać słodyczy, chipsów i fast foodów, nie pij napoi gazowanych typu cola, bo zawierają strasznie dużo cukrów. Staraj się jest 4-5 posiłków dziennie, a ostatni jedz na dwie godziny przed snem.
Do swojej diety dorzuć ćwiczenia, możesz wykonywać je w domu lub na dworze. Zapisz się na jakieś zajęcia sportowe lub taniec. W domu możesz robić pajacyki, wymachy nóg, krążenia biodrami, krążenia rękami czy zwykłe brzuszki. Jeżeli nie lubisz ćwiczyć to skacz na skakance, kręć hula hopem, jeździj rowerem jednym słowem zwiększ swoją aktywność fizyczną

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...