Skocz do zawartości
Forum

Uczulenie na pokarm u dziecka


Gość Tina81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tina81

Mam 5,5 miesięczne dziecko. Po ukończeniu 4 miesiąca zaczęłam wprowadzać pokarmy stałe. Dodam, że ma skazę białkową i jest na mleku b*** p***. Na początku oczywiście jabłuszko, marchewka. Następnie podałam dziecku słoiczek dynię z ziemniakami, troszkę się zaczerwienił na szyi ale to zbagatelizowałam, bo uznałam że to od kołnierzyka ubrania. Następnie marchewkę z ryżem, marchewkę z ziemniakami, zupki jarzynowe - słoiczki. Jednego dnia buzię miał bardziej zaczerwienioną i suchą innego mniej, cały czas używam maści robionej z cholesterolem. Jak zaczęłam wprowadzać gluten (kaszka 8 zbóż) uczulenie nasiliło się. Przez kilka dni podawałam tylko mleko małemu. Następnie podałam zupę jarzynową: marchew, ziemniaki, pietruszka, skrobia kukurydziana i olej rzepakowy. Buzia znowu zrobiła się czerwona. Po moim małym śledztwie przeprowadzonym na składzie słoiczków obstawiałam 2 alergeny: ziemniaki i skrobia kukurydziana. Kolejnego dnia znowu na mleku i do 1 posiłku dodałam kaszki z glutenem i o dziwo buzia mojego synka znowu zrobiła się czerwona, w składzie kaszki jest kukurydza. I chyb znalazłam winowajcę. W jakim wieku mogę dziecku zrobić testy alergologiczne? Podejrzewam, że na tym jednym produkcie (oprócz białka krowiego) się nie skończy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...