Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy niedoczynności tarczycy


Gość bkolduba

Rekomendowane odpowiedzi

kobiety,ja również chorowałam na niedoczynność tarczycy.około5 lat.póbowałam wszystkich diet,waga ani drgnęła.w końcu zrobiłam sobie test na nietolerancje pokarmowe food detective.mam nietolerancję na mleko jajka pszenicę,kukurydzę ryż i drożdże.zastosowałam dietę paleo wyłączając jajka.przez 3miesiące sleciałam 10kilo.moje wyniki też sie polepszyły.tsh przed dietą7,3 po diecie 3,9.nie brałam syntetycznych hormonów.poczytajcie co poleca dr ZIEBA.życzę powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza

Mam 65 lat, 3 lata temu ustalone Hashimoto, niedoczynność tarczycy i zapewniam , że można z tym naprawdę bez większych problemów funkcjonować, ale 

Warunki to : zmiana diety, w moim przypadku 2, max 3 kromeczki pełnoziarnistego chleba, ograniczenie cukru ( ale pozwalam sobie na 3-5 kawałeczki gorzkiej czekolady min 64% kakao, polecam 80%), dużo warzyw ( dla mnie bez problemu ) i owoców (  mnie wystarczają  nasze polskie jabłka) , mało mięsa , za to dużo ryb nawet tych tłustych. 

I dużo ruchu, najlepiej na powietrzu.

To pozwala mi trzymać stałą wagę max. 54-55 kg, przy wzroście 164 . No i oczywiście przyjmowanie leków ( ja Letrox) kontrola poziomu TSH , czyli co pół roku wizyta u endokrynologa .

Hashimoto dotyka  w większości kobiety, bo jesteśmy zaganiane, zbyt ambitne , zestresowane itp. Dlatego , więcej luzu i pozytywnego myślenia dziewczyny.... Wiem, że nie jest łatwo.

Życzę   wszystkim powodzenia. Ciszmy się z tego co mamy, naprawdę jest tyle pięknych rzeczy na świecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...