Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę być w ciąży ? 153


Gość kakaka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dziewicą, ostatnio chłopak pieścił mnie penisem, nie wszedł we mnie. Próbował wejść, ale nie przebił błony. W związku z tym, że z jego penisa wydzielał się przed rozpoczęciem pieszczot mojej pochwy płyn ejakulacyjny, chciałam zapytać czy mogło dojść do zapłodnienia ?

Odnośnik do komentarza

Witam. W sobotę czternastego lipca uprawiałam z chłopakiem pierwszy stosunek. Biorę tabletki antykoncepcyjne lesinelle od kilku miesięcy. Na początku on wszedł bez prezerwatywy i wykonał jakieś 5-6 ruchów. Później wyszedł, założył prezerwatywę i kontynuowaliśmy stosunek. Nie skończył we mnie tylko przez zakończeniem wyszedł i spuścił mi się na brzuch, położyłam rękę na dół brzucha żeby nic nie spłynęło i poszłam się umyć. Na drugi dzień zaczął od razu z prezerwatywą i skończył tak samo. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli stosujesz zgodnie z zaleceniami, doustną antykoncepcję hormonalną to jesteś w pełni chroniona przed niechcianą ciążą.
Ochrona może zostać zachwiania jeżeli:
-dojdzie do pominięcia tabletki,
-wystąpiły czynniki mogące utrudnić wchłonięcie się tabletki(np.ostre wymioty lub biegunka w 3-4 h od przyjęcia tabletki),
- przyjmuje Pani leki mogące osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych(spis takich leków znajdzie Pani w ulotce).
W innych przypadkach nie należy stosować dodatkowej antykoncepcji, ponieważ jest w Pani pełni chroniona.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...