Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu


Gość MARCELMONI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MARCELMONI

WITAM
mAM PYTANIE W NIEDZIELE W 24 KWIETNIA.ZAPOMNIALAM TABLETKI WIECZOREM BO ZAWSZAK TAK BIORE,WZIELAM JA W PONIEDZIALEK,TAK 17-18. ALE TYLE GODZIN PRZED WZIECIEM TABLETKI MIALAM STOSUNEK Z MEZEM TO BYL PIERWSZY TYDZIEN PRZYJMOWANIA TABLETEK Z OPAKOWANIA....A Z PONIEDZIALKU ZROBILAM SOBIE 9 GODZIN PRZERWY I WZIELAM WE WTOREK Z RANA.nATOMIAST WE WTOREK WIECZOREM JUZ NORMALNIE WIECZOREM..DZWONILAM DO PANI DR..POWIEDZIALA ABYM BRALA PRZEZ 8 DNI TABLETKE,RANO I WIECZOREM...ALE CZY TO NIE ZASZKODZI BIORE MICROGYNON.....CO MAM ROBIC...CZY JEST MOZLIWOSC ZAJSCIA W CIAZE?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, na jakiej podstawie Twoja pani doktor uważa, iż należy przyjmować 2 tabletki dziennie. Obawiam się, że mogłaś coś źle zrozumieć.
Jeżeli do przyjęcia tabletki doszło po ponad 12 godzinach od wyznaczonego terminu to konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni. Tabletki należy przyjmować normalnie.
Wszystkie informacje znajdziesz na ulotce załączonej do opakowania.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam problem po przerwie 7 dniowej nie wzięłam tabletki jak zwykle o 19. Wzięłam ją dopiero następnego dnia o 16 i planowo kolejną o 19. Wieczorem, dnia kiedy miałam planowo wziąć pierwszą tabletkę, doszło do stosunku, jednak mój facet nie doszedł we mnie. Czy duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Dodam, że 3 lata temu miałam robioną laparoskopię i mam aktualnie "działający" tj. drożny tylko jeden jajowód. Byłam dziś u ginekologa i dowiedziałam się że nie mogę dostać tabletki 72h po ponieważ przyjmuję hormony. Ktoś może mi powiedzieć czy to prawda i czy mam duże szanse że zaszłam w ciążę? i czy jest jakaś opcja inna niż 72h po. z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem prawdopodobieństwo icąży jest ale małe. Po pierwsze masz tylko jeden działający jajowód, po drugie bierzesz tabletki ( fakt zapomniałaś o tej najważniejszej) ale i tak twierdze że ryzyko jest małe.
co do 72 godziny po to chyba nie ma jakiś przeciwwskazań aczkolwiek połaczenie tej tabletki z tabletkami anty to końska dawka hormonów, ktora może poważnie rozregulować cykl.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest niskie, aczkolwiek jak najbardziej istnieje. Niestety oprócz przyjęcia tabletki "po" nie może Pani nic innego zrobić. A propos tego co powiedział Pani specjalista ginekolog, to rzeczywiście nie jest wskazane łączenie antykoncepcji awaryjnej z tabletkami hormonalnymi - nie jest to jednak zakazane i w niektórych przypadkach taka kombinacja leków jest stosowana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...