Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga przez fast foody


Gość bina258

Rekomendowane odpowiedzi

Moja koleżanka ma 17 lat. Waży 79 kg i mierzy 162cm. Wszyscy się z niej wyśmiewają jak wygląda. Chciała by bardzo schudnąć ale nie wie jak ? Dlatego chce jej pomóc . Proszę o odpowiedź z góry dziękuje :)Jedno co mogę dodać to, że w ostatnich latach jadała same fast foody zero warzyw i owoców.

Odnośnik do komentarza

No to mamy odpowiedź skąd ta waga. Musi niestety zrezygnować z tego niezdrowego jedzenia i zacząc jeść świeże warzywa, chude mięsa i ryby. Poza tym możesz jej pomóc proponując np. codzienne wspólne bieganie albo inne wspólne zajęcia sportowe.

Odnośnik do komentarza

Twoja koleżanka powinna odstawić fast foody, słodycze i niezdrowe przekąski w stylu chipsów czy orzeszków ziemnych. Powinna spożywać więcej owoców i warzyw, aby dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych mikro i makroelementów oraz witamin. Zamiast słodyczy może podjadać marchewkę czy pokrojoną w paseczki paprykę. Jeżeli nie lubi surowych warzyw niech spróbuje przekonać się do kiszonek. Może do obiadu jeść surówkę z kiszonej kapusty lub kiszonego ogórka. Na obiad może zjadać zupę jarzynową lub jakąś inną na bazie wywaru z warzyw.
Do szkoły czy w wolnym czasie może również przekąszać owoce czy sałatki owocowe.
Powinna zrezygnować z tłustych potraw i używania tłuszczu. Niech czerwone mięso zastąpi rybami lub chudym mięsem np z piersi indyka lub kurczaka, szynka.
Bardzo pomocną sprawą będą tutaj ćwiczenia fizyczne. Niech zapisze się na basen lub na tańce lub na coś co będzie sprawiało jej radość.

Odnośnik do komentarza

Ja jak mam smaka na jakiegoś fast fooda to staram się sama go przygotować. Do hod-dogów daję przeważnie warzywa i troszkę keczupu i majonezu. Frytki kroję zawsze z ziemniaków, nigdy nie kupuję. Jak przeczytałam kiedyś ile jest ziemniaka w frytkach mrożonych ze sklepu to się nie dziwię że nie ma to żadnych wartości odżywczych, że nie wspomnę o polepszaczach i ulepszaczach żeby miały odpowiedni smak. Zapiekanki też robię sama. Przynajmniej mam wpływ na to co i ile jem.

Odnośnik do komentarza

No ja tez uwielbiam fast foody po prostu lubie ten smak. Jak mam ochotę to idę i jem i juz nie mam wyrzutów sumienia. Kiedyś jadłam tego sporo, teraz mniej, bo i okazji mniej jakoś, ale na pewno bym nie zrezygnowała! A sama tez próbowałam robic, ale jak chciałam zrobic pizzę i kupiłam gotowe ciasto to moja pizza składała się głównie z ciasta takie wyszło grube, że już chyba lepiej kupic, mniej kalorii będzie ;) Z frytkami tez próbowałam, ale jak sama je smażę to sa strasznie tłuste, bo olej się bardzo osadza na nich, na tych kupowanych jakoś mniej.

Odnośnik do komentarza

nom to fakt jednak musisz robic a tak dzwonisz i za pol godziny masz pudelko wyrzucsz i nie ma zmywania, ja jadam fast foody raz na jakis zas jak jest okazja jak juz to pizze wlasnie lubie najbardziej

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...