Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone TSH w 25. tygodniu ciąży


Gość zanetaa88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem aktualnie w 25 tyg ciąży. Odebrałam wyniki badania poziomu THS na których piszę
4,390 uIU/L a zakres ( 0,270- 4,200) zdaję sobie sprawę, że jest to ponad normę i zdaję sobie sprawę, że będę musiała zrobić dodatkowe badania typu : ft3, ft4 oraz antygen TPO.
Moje pytanie natomiast brzmi, czy jeżeli wyszły mi takie wyniki mają one negatywny wpływ na ciąże? Nigdy wcześniej nie miałam problemu z tarczycą, ani raczej nie miałam żadnych objaw że może być coś źle. Przeczytałam również w internecie że poziom THS u kobiet w ciąży często "skacze" i dlatego mógł wyjść taki wyniki a nie inny, natomiast najbardziej mnie dręczy to czy może mieć negatywny wpływ na ciaże?

Odnośnik do komentarza

Witam mam niedoczynnośc tarczycy i zrobiłam badania na TSH i magnez A oto wyniki: TSH 6,120 a norma (0,4-4) magnez 2,09 a norma (1,9-2,5) Jeszcze tylko nie miałam usg tarczycy ale jestem zapisana już . Biorę leki N50. Czy te wyniki są złe czy nie ? Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Wynik TSH jest zdecydowanie podwyższony, co może wskazywać na niedoczynność tarczycy. By postawić jednak prawidłową diagnozę konieczne jest wykonanie badań dodatkowych - hormonów tarczycy i przeciwciał. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, który zleci powyższe badania, postawi diagnozę i wdroży właściwe leczenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...