Skocz do zawartości
Forum

Seks w dniu pominięcia tabletki


Gość ayashi

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki od 4 miesięcy. Wzięłam tabletkę około 23 w czwartek, a o godzinie 1 w nocy w piątek (czyli po 2-3 godzinach) uprawiałam seks. Następnego dnia oraz przez kolejne 4, czyli do wtorku nie wzięłam tabletek, ponieważ wyjechałam i zapomniałam wziąć ich ze sobą.. Czy jest ryzyko ciąży? Czy tabletka, którą wzięłam w czwartek około 23 chroni mnie przed ciążą, jeśli uprawiałam seks kilka godzin później, a przez kolejne 4 dni nie brałam tabletek? Oraz jak powinnam brać dalsze tabletki? Wziąć te pominięte czy po prostu zacząć brać kolejne? Czy zrobić przerwę? Dodam, że biorę tabletki

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale istnieje ryzyko ciązy w takim przypadku. Przy podejrzeniu ciąży nie zaleca się kontynuowania zażywania tabletek, bo może to uszkodzić płód. Powinnaś najpierw zrobić badanie beta HCG, aby sprawdzić, czy doszło do zapłodnienia. Jeśli nie to nie rób przerwy między opakowaniami.

Odnośnik do komentarza
Gość Mania100

Prosze o pomoc...
Od 3 miesiecy regularnie biore Ovulastan (zamiennik Mercilonu), dodam, że wcześniej przez ponad rok brałam Cilest. Wczoraj zapomniałam przyjąc 5. tabletke z nowego blistra i wziełam ją dzisiaj rano po 15 godzinnym opóźnieniu. Dodam, że zarówno wczoraj jak i kilka dni wcześniej odbył sie stosunek. Wiem, że przez nastepne 7 dni musze albo zrezygnowac ze stosunków, albo mechanicznie sie zabezpieczac. Meczy mnie jednak kwestia, czy te stosunki przed pominieciem, nie były niebezpieczne i czy nie powinnam udac sie do lekarza po tabletke "po"? Bardzo prosze o szybka odpowiedz, mam niewiele czasu, zeby zareagowac...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...