Skocz do zawartości
Forum

Dieta proteinowa


Gość velvet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pytanie - czy to prawda, ze organizm nie jest w stanie przyswoic zbyt duzej ilosci bialka i jego nadmiar wydali z moczem? Czy tez jednak te nadwyzke "przeksztalci" w tluszcz? Oczywiscie zakladajac, ze spozywa sie przy tym dosc malo weglowodanow i naprawde malo tluszczy. Zastanawia mnie to, gdyz dieta proteinowa jest skuteczna, a teoretycznie nie trzeba na niej ograniczac kalorii tylko wlasnie wybierac produkty bialkowe...
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dieta białkowa ( proteinowa) budzi wiele kontrowersji właśnie ze względu na swoje skutki uboczne.
Ze względu na to, iż w pierwszej fazie spożywamy bardzo dużo białka nasz organizm zaczyna je wykorzystywać jako pierwsze źródło energii. W tej diecie ok 50% energii pochodzi właśnie z białka, podczas gdy Instytut Żywności i Żywienia zaleca aby tylko 12% energii pochodziło z białka. Nadmiar białka może doprowadzić do kamicy nerkowej. Dodatkowo według American Heart Association powalające efekty w pierwszej fazie są skutkiem odwodnienia organizmu na skutek rozkładu glikogenu, który wiąże duże ilości wody. Najbardziej niebezpieczne w diecie proteinowej są ketony, powstają one na skutek spalania tkanki tłuszczowej w momencie kiedy zabrakło węglowodanów. Ketony bardzo niekorzystnie wpływają na wątrobę i nerki przez co bardzo ważne są kresowe ich badania.Będąc w ketozie nie czujemy głody przez co chudniemy. Dodatkowo wysoki poziom ketonów wpływa dość nieprzyjemnie na nasz zapach. Pot oraz oddech mają niemiły zapach.
Podczas diety białkowej koniecznie musimy pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości płynów - co najmniej 2 litry dziennie. dodatkowo należy suplemnentować dietę preparatami witaminowymi, zawierającymi witaminy z grupy B. Nadmiar białka może utrudniać wchłanianie się niektórych pierwiastków np wapnia.

Odnośnik do komentarza

Witam. Od trzech lat cwicze na silowni jednak nie mam takich efektow jakie chcialabym miec , poniewaz nie zwracalam nigdy uwagi na diete. Czy moglabym prosic o ulozenie mi odpowiedniej diety proteinowej? i ile taka przyjemnosc by mnie kosztowala? Pozdr Dagmara

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...