Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie i ujędrnianie skóry


Gość panaceum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, 174 cm wzrostu. Moja waga waha się pomiędzy 63 a 65 kg. Mam dużą tendencję do tycia zimą, ale niestety nie udaje mi się później tego zrzucić. Idą wakacje i bardzo chciałam bym zadbać o sylwetkę. Nie zależy mi tak bardzo na wadze, choć chciałabym czuć się szczuplejsza, ale na zgrabniejszym brzuchu, gdyż posiadam tzw. oponki. Wiem, że jem dość sporo, choć i tak staram się ograniczać. Moim problemem jest jednak zamiłowanie jedzenia - nie potrafie sobie odmówić. Porcje wydaje mi się, że jem dość duże, oprócz tego "zajadam" nude i gdy cos robie to tez czesto podjadam. Jem duzo owocow, slodyczy raczej unikam. Do tej pory pilam duzo sokow i jogurtow, jednak od pewnego czasu zmniejszylam ich ilosc, gdyz dowiedzialam sie o ich karolycznosci. Staram sie pic przynajmnie 1,5 l butelke wody dziennie, ale czesto po prostu zapominam. Jednak jesli chodzi o ruch mysle, ze jest dosc duzy - mam codziennie godzinny trening o roznej intensywnosci i sama dosc czesto, przynajmniej raz w tygodniu chodze na basen, silownie. Probowalam tez cwiczyc w domu, biegac, jednak brak mi wytrwalosci - szybko rezygnuje. Naprawde zalezy mi na poprawieniu sylwetki, nie tyle na duzym schudnieciu, jezeli juz to w niewielkim stopniu, gdyz nie chcialabym zmniejszac swojej pupy czy bioder, ewentualnie je ujedrnic. Zalezy mi glownie na plaskim, niekoniecznie umiesnionym brzuszku. Przy okazji chcialabym ujedrnic skore wlasnie na biodrach, pupie, plecach, brzuchu.

Odnośnik do komentarza

Zamiłowanie do jedzenia to częsta przypadłość, zresztą jak ,,zajadnie" nudy. Niestety takie miłości mają swoje skutki w postaci oponki na brzuchu. aby uchronić się przed nią proponuję zastosować kilka zasad: Jedz 4-5 posiłków. Po pierwsze będziesz miała zajęcie ( nie będziesz tak zajadać nudy). Po drugie nie będziesz głodna. Po trzecie nie będziesz podjadać między nimi. Staraj się jeść mniej a częściej. Uregulowany tryb spożywania posiłków sprawi, że Twój organizm ureguluje pracę układu pokarmowego. Kolację jedz na 2 godziny przed snem. Posiłki spożywaj powoli, dokładnie żując każdy kęs. Uczucie sytości pojawia się po 15 minutach więc nie spiesz się z jedzeniem i nie leć od razu po dokładkę.
Staraj się jeść: kasze, brązowy ryż, pełnoziarniste makarony, ciemne pieczywo, warzywa i owoce. Wszystkie te produkty zawierają dużo błonnika, który powoduję że dłużej czujemy się syci.
Warzywa i owoce są świetnym sposobem na zajadanie nudy. Pokój marchewkę, selera naciowego i paprykę w paseczki i podjadaj jeśli będziesz miała ochotę. Dobrym sposobem na podjadanie jest także picie wody mineralnej ilekroć będzie Ci się chciało coś przekąsić.
Unikaj jedzenia słodyczy, fast foodów, picia alkoholu, coli i innych napojów gazowanych. Produkty te posiadają dużo kalorii, które potem przekładają się na kilogramy.
Wysiłkowi fizycznemu poświęcaj dziennie co najmniej godzinę czasu. Staraj się być jak najbardziej aktywna.Musisz znaleźć w sobie motywację bo inaczej będzie Ci ciężko wymodelować swoją sylwetkę. Musisz ćwiczyć systematycznie i wytrwale, bo inaczej Twój trud pójdzie na marne.

Odnośnik do komentarza
Gość 06...s4

co mam zrobic zeby schudnoc mam prawie 18 lat, waze ponad 100kg i mam strasznie duze rostepy na brzuchu bardzo was prosze pumuszcie mi bo nie moge na siebie patrzec. prosze o wyslanie mi jakiejs diety lub czegos zeby schudnac i pozbyc sie tych przydkich rostepow.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...