Skocz do zawartości
Forum

Złe odżywianie u nastolatka


Gość DRozan

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym znaleźć dla siebie idealną dietę. Mam 14 lat, 183 cm wzrostu i ważę 83 kg. Trenuję piłkę nożną, bardzo często wychodzę na rower lub na boisko, ale nie odżywiam się zdrowo. Mam na celu znalezienie dobrej diety na schudnięcie, która dawała by mi również siły na treningi.

Odnośnik do komentarza

W twoim wieku nie powinieneś się odchudzać. Twoje ciało się cały czas rozwija i jesteś w fazie intensywnego wzrostu dlatego też nie polecam ci diet odchudzających. Możesz za to zacząć się zdrowo odżywiać.Oto kilka zasad, które Ci w tym pomogą:

1. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, bez "podjadania" między posiłkami.
2. Pij płyny przed posiłkiem albo 2 godziny po posiłku.
W ten sposób zapobiegniesz rozcieńczaniu soków żołądkowych, przyspieszy to trawienie
3. Dokładnie gryź i przeżuwaj spożywany pokarm.
Uczucie sytości pojawia się po 15 minutach.
4. Spożywaj warzywa i owoce oraz produkty nieprzetworzone. Zrezygnuj z fast foodów, pizzy czy chipsów.
5. Spożywaj ostatniego posiłek najpóźniej na 2 godziny przed nocnym spoczynkiem.
Ostatni posiłek spożywaj co najmniej 2 godziny przed snem. Zapobiegniesz w ten sposób trudnościom z zasypianiem spowodowanym intensywną pracą przewodu pokarmowego..
6. Zachowaj umiar w spożywaniu zarówno masła jak i margaryny.
7. Spożywaj minimum 1 litr wody dziennie.
8. Staraj się ograniczać ilość spożywanej herbaty, lepiej zastąp ją wodą lub sokami.
9. Staraj się ograniczać ilość spożywanej białej mąki, czyli unikaj białego pieczywa. Zamiast niego jedz pieczywo razowe lub pełnoziarniste. Możesz jeść bułki grahamki, chleb żytni lub razowy.
10. Staraj się ograniczać ilość spożywanego cukru i aspartamu. Czyli musisz ograniczyć ilość słodyczy, ciast, czy słodzenia herbat
11. Staraj się ćwiczyć 30 minut dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...