Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy w takim wypadku dostanę nakaz nauczania indywidualnego?


Gość Aniatralalalalal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aniatralalalalal

Nie mam żadnej choroby fizycznej. Co do psychicznej to nie wiem, ale jestem dość aspołeczna. Nie lubię chodzić do szkoły. Nienawidzę. To dla mnie jak kara. Czasami udaję, że źle się czuję, by tam nie wracać. Nie wiem, dlaczego. Nie lubię ludzi, chociaż nic poważnego mi nie zrobili. Nauczyciele są znośni, moje oceny też. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteś niepełnoletnia ,powiedz wszystko szczerze mamie i wybierzcie się do poradni psychologiczno-pedagogicznej,gdzie wydają takie orzeczenia,

czy dostaniesz czy nie ,to już sprawa indywidualna i nikt nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć,
choć wg mnie takie odcięcie się od szkoły, by działało na Twoją niekorzyść,być może wystarczy ,jak będziesz sama chodziła do psychologa.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość olciaczekkociaczek

Ja nie zdałam w LO do następnej (2 powtarzałam),załamałam się.W drugiej zostałam,wpadłam w depresję z tego i wielu innych wcześniejszych powodów(też się ludzi boję).Poszłam do ośrodka dziennego psychiatri dzieci i młodzieży(jakoś tak to się nazywało),tam uczęszczałam na lekcje normalnie i terapie w każdy wtorek mieliśmy,ale dojeżdża się tam codziennie.Różne grupy wiekowe tam były.Atmosfera inna niż w szkole,mniejsze grupy.Dzięki temu ukończyłam LO.Może i u Ciebie jest taki ośrodek w pobliżu.

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z art. 71b ust. 1a ustawy o systemie oświaty indywidualnym nauczaniem obejmuje się dzieci i młodzież, których stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do szkoły. Na wniosek rodzica lekarz wydaje
zaświadczenie o potrzebie nauczania indywidualnego. Następnie z tym zaświadczeniem należy się udać do poradni psychologiczno-pedagogicznej w celu uzyskania orzeczenia o potrzebie kształcenia indywidualnego. Zespół orzekający w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę wydaje orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania. Jeśli istnieją jakiekolwiek przesłanki ku nauczaniu indywidualnemu, najpierw porozmawiaj z rodzicami, a następnie udajcie się do lekarza. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...