Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nie umiem wyrażać swoich uczuć


Gość Hohoemi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem, a jest nim wyrażanie uczuć do drugiej osoby. Ogólnie zawsze trzymałam się na pewien dystans do ludzi, tzn. utrzymywałam co najwyżej stosunki koleżeńskie i nic więcej. Jeśli ktoś (mężczyzna) próbował przesuwać granice znajomości, to urywałam kontakt, bo źle się z tym czułam. I nawet mi to nie przeszkadzało. Ale teraz sytuacja się trochę zmieniła. Znam fajnego chłopaka, jesteśmy od roku w jednej grupie na studiach. Ostatnio podłapaliśmy wspólny język i nasza relacja zaczęła się rozwijać, spędzamy ze sobą w miarę możliwości coraz więcej czasu. W końcu czuję, że przy kimś czuję się swobodnie i nie krępuje mnie, że okazuje mi swoje zainteresowanie. On jest ciepłą, sympatyczną osobą. Pomaga mi w nauce, przebywa ze mną na uczelni, kiedy swój czas mógłby spędzić w domu. Prawi komplementy, często mi się przypatruje, nawet się z tym nie kryje, przytula... Wszystko fajnie, ale ja nie potrafię mu powiedzieć, że go lubię i że doceniam co dla mnie robi. Bardzo chciałabym to zmienić, bo zależy mi na tej znajomości. Ale jest mi dosyć ciężko, szczególnie że nigdy nie wchodziłam w bliższe relacje z ludźmi, jakoś nie potrafiłam im zaufać. Co robić?

Odnośnik do komentarza

A musisz mu o tym mówić?
On swoim zachowaniem pokazuje, że cię lubi. Ty zapewne też.
I jest dobrze i normalnie. Nie muszą być od razu słowne deklaracje.
On ci prawi komplementy, odpłać mu tym samym. Też powiedz coś, co ci się w nim podoba.
Najważniejsze, to nie stresuj się i nie wmawiaj sobie, że nie potrafisz wyrażać swoich uczuć.
Skoro się do siebie zbliżyliście, skoro nie uciekasz i nie zrywasz znajomości, to nie blokuj się takimi myślami.
Jest dobrze i normalnie.

Odnośnik do komentarza

Hohoemi, nie spinaj się i nie rób niczego na siłę. Podejrzewam, że wszystko potoczy się naturalnie, spontanicznie. Skoro spędzacie ze sobą dużo czasu, chłopak okazuje Ci swoje zainteresowanie, a Ty nie uciekasz, ale starasz się odwzajemniać jego sympatię, to wszystko przebiega w jak najlepszym porządku. Dlaczego musisz słownie potwierdzać to, co robisz i czujesz? On to i tak dostrzega. A ktoś słusznie zauważył, że czyny znaczą więcej niż słowa. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...