Skocz do zawartości
Forum

Wątpliwości egzystencjalne


Gość niewidoczna7535

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niewidoczna7535

Witam,

mam już od ponad roku bardzo zaniżoną samoocenę. Pewne sytuacje z życia codziennego doprowadzają mnie do załamania psychicznego, mianowicie będąc w gronie znajomych odkrywam, że jestem niezmiernie głupia, nie rozumiem, co się do mnie mówi, kompletny brak inteligencji. Okropnie się czuję z tym faktem. Często jestem wyśmiewana, traktowana jak małe dziecko, któremu wszystko trzeba rozrysowywać, aby cokolwiek zrozumiało. Nie pojmuję najprostszych czynności, które muszę w danym momencie wykonać. Mam problemy ze skupieniem się, czytaniem ze zrozumieniem. W szkole nie idzie mi najgorzej, jestem wręcz dobrą uczennicą. Potrafię wykuć zadany temat i później dostać z niego dobrą ocenę, ale później tego, z czego się uczyłam i tak nie pamiętam. A najgorzej jest, gdy muszę wysilić się i "pomyśleć". Zawsze palnę jakąś głupotę, a myślenie jest moim wrogiem. Pomijam już fakt, że nie jestem ładna, idealna itp., bo przecież "Bóg kocha nas wszystkich, takich jacy jesteśmy", ale błagam! Z brakiem niektórych zdolności nie mamy możliwości w ogóle zaistnienia w tym świecie! Jak jesteś głupi i nie rozumiesz, co się w ogóle do ciebie mówi, to będzie przez całe życie pośmiewiskiem. Dlatego też nierzadko mam myśli samobójcze. Strasznie mnie boli to, że jestem w gruncie rzeczy kimś gorszym od innych. Nie mam praktycznie żadnych zainteresowań. Wszystko za co się zabiorę mi nie wychodzi, w niczym nie będę lepsza od innych z prostego powodu- jestem głupia. Nie jest mi łatwo nawet o tym pisać, nie wiem nawet, czy ktokolwiek to przeczyta, ale łapię się być może ostatniej deski ratunku. Komukolwiek, kto mógłby mi w jakiś sposób pomóc, doradzić, co robić, będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Skoro jesteś w stanie nauczyć się na szkolne lekcje to nie jestes głupia. Być może masz problemy z koncentracją. Zażywałaś jakies suplementy? Masz jakąs przyjaciółkę, bliską osobę? Czy z nią tez nie masz o czym rozmawiac i czujesz się głupia w jej towarzystwie? Myślę, że bardziej chodzi tu o lęk przed innymi, o niską samoocenę, przez to postrzegasz siebie w taki a nie inny sposób. Jednak to tylko postrzeganie. W rzeczywistości jestes modrą, wartościową osobą, ale dopóki sama tego w sobie nie odkryjesz i nie zaczniesz tak siebie widzieć, innym może też być trudniej to zauważyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...