Skocz do zawartości
Forum

Wysokie tętno i zawroty głowy w trakcie ciąży


Gość MAMCIA26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie... Jestem w 16 tygodniu ciąży i moje serce dziwnie pracuje tz. tętno jest wysokie bo 120 po przejściu dwudziestu metrów z samochodu do przychodni,doskwierają mi omdlenia i częste zawroty głowy,serce czasem bije mi jak oszalałe,jakby mogło to by wyskoczyło z piersi,brakuje mi energii i często narzekam na bóle głowy.Przed ciążą było podobnie tylko że zdarzało się to rzadko. Chodząc do lekarza dowiedziałam się ,że to nerwobóle ... i zakończyło się moje badanie na receptach na krople na uspokojenie.Leże praktycznie teraz cały dzień jak zalecał mi ginekolog ale problem i tak wraca.Co w takim razie powinnam zrobić? Jakie badania? bym nie obawiała sie o zdrowie swoje i malucha i bym obyło sie bez pobytu w szpitalu. Bardzo Proszę o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Gość maksymilian0

Może poproś lekarza o badanie serca (echo, EKG). Poza tym staraj się za wszelką cenę unikać sytuacji stresujących (również zamartwiania się o swoje zdrowie) i nagłych zmian pozycji ciała. Również stale kontroluj ciśnienie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość MAMCIA26 iza

Jestem już pod opieką kardiologa i już po Świętach mam USG serca, na EKG były zaburzenia ale w tedy nie czułam tego kołatania i wyszło do zniesienia.... Szczerze mówiąc nie myślę negatywnie,bardziej że jest to przejściowe. Poleżeć mogę w wolnych chwilkach kiedy dzieciaki są w przedszkolu a później przeżywam razem z dziećmi ich miniony dzień.Mąż mnie odciąża w obowiązkach domowych, ale to chyba nie o to chodzi bym przez cały okres ciąży leżała w łóżku i czekała na poród. Ciąża to nie choroba i nie może tak być....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...