Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie bez efektu jojo?


Gość nika1406

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawie 14 lat gdyż w tym roku kończę mam 164,5cm wzrostu i ważę ponad 66kg. Chcę schudnąć bo źle się czuję w swoim ciele. Jaka by była najlepsza dla mnie dieta ? Jak dziewczyny z klasy pytają się ile ważę wstydzę się im powiedzieć. Cały czas słyszę docinki na swój temat od taty i mamy. Powiedzcie proszę jaka dieta na mnie najlepiej zadzaiała.

Odnośnik do komentarza

Nie powinnaś w ogóle się odchudzać, jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm potrzebuje ciągłych dostaw energii i związków budulcowych. Odchudzanie w tym wieku możesz spowodować zaburzenia rozwojowe. Jeśli chcesz wymodelować swoje ciało możesz zapisać się na kurs tańca, aerobik, pływanie lub inny sport. Ważne abyś zwiększyła swoją aktywność fizyczną. Zamiast siedzieć przed tv lub komputerem jeździj na rowerze lub rolkach, biegaj i skacz na skakance. Jeżeli pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu to ćwicz 30 - 40 minut w swoim pokoju. Ogranicz także słodycze, fast foody, napoje gazowane i inne niezdrowe przekąski. Staraj się nie jeść między posiłkami. Spożywaj pokarmy co 3-4 godziny, tak aby kolacja wypadała na 3 godziny przed snem. Wykonuj ćwiczenia takie jakie wykonujesz w szkole lub skorzystaj z następujących linków:
Sposoby na płaski brzuch
Body shape

Odnośnik do komentarza
Gość dy...12

Witam. Chciałam się zapytać jak schudnąć bez efektu jojo? w czasach podstawówki dużo schudłam,około 35 kg. Teraz ważę 64 kg przy wzroście 175 cm. Bardzo proszę o poradzenie mi jak szybko a jednocześnie zdrowo schudnąć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...