Skocz do zawartości
Forum

Efekt jojo po dietach


Gość karolcia14111992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolcia14111992

Witam, mam 18 lat. Ważę 66 kg przy niskim wzroście- 154 cm. Nie akceptuję siebie całej, ponieważ uważam,że wyglądam obrzydliwie grubo, a chciałabym być zgrabna. Odchudzałam się dwa razy w życiu- za każdym razem chudłam 13 kg. Niestety stosowane diety nie były zdrowe i dobre, więc nastąpił efekt jo jo. Nie wiem co mam robić. Wiem, że idealnie szczupła nigdy nie będę, ale chciałabym ważyć przynajmniej 50 - 47 kg- byłabym zadowolona. Tylko pytanie- jak to zrobić? Jak dokonać tego aby nie było efektu jo jo? Chcę skutecznie schudnąć.... nie mam samozaparcia.... ja chciałabym zrobić to możliwie w miarę szybko. Jestem zagubiona,boję się, że zawsze będę gruba, bo nic mi się nie udaje. Nie potrafię odmówić sobie pewnych rzeczy, a najbardziej frytek- przepadam za nimi! Uprzejmie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Aby uniknąć efektu jo jo dieta nie może być bardzo restrykcyjna, najlepiej kiedy dieta odchudzająca powoduje zmianę nawyków żywieniowych na lepsze. Jeśli spożywasz za mało kalorii to Twój organizm zamiast spalać nadmiar zaczyna kumulować w sobie składniki takie jak tłuszcze czy węglowodany. Rezultatem czego jest brak spadku wagi. Innym problemem przy dietach jest to, że w pierwszej fazie najczęściej tracimy wodę, która jeśli tylko przerwiemy dietę wraca do poprzedniego stanu. Dlatego też bardzo ważna jest zmiana nawyków żywieniowych i wyrobienie w sobie poprawnych zachowań.
1. Ogranicz spożywanie kalorii do poziomu 1500-1700 kcal. Jedz 4-5 małych posiłków tak byś nie była głodna. Nie podjadaj między nimi.
2. Kolację spożywaj na 3 godziny przed snem. Powinna być ona lekka i prosta tak aby nie napychać i nie obciążać metabolizmu podczas snu.
3. Unikaj: tłustych mięs. smażonych potraw, słodyczy, fast foodów, chipsów, ciast, sosów do makaronów, zupek instant, białego pieczywa oraz wyrobów mącznych np kopytek, leniwych czy pyz.
4. Możesz jeść owoce i warzywa, chude mięsa, potrawy gotowane w wodzie lub na parze, pieczone lub duszone, ciemne, razowe pieczywo, pełnoziarniste makarony, kasze, ryby oraz brązowy ryż.
5. Unikaj stosowania tłuszczy pochodzenia zwierzęcego np smalcu lub słoniny. Zamiast nich lepsze będą oleje roślinne np oliwa z oliwek, olej rzepakowy lub słonecznikowy. Oleje roślinne nie posiadają kwasów tłuszczowych trans.
6. Poświeć godzinę na ćwiczenia każdego dnia. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna przy zrzucaniu zbędnych kilogramów. Im bardziej jesteś aktywna tym lepiej dla ciebie i Twojego ciała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...