Skocz do zawartości
Forum

14 miesieczne dziecko i rozwoj


Gość Mamamalegobrzdaca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mamamalegobrzdaca

Witam Was ponownie. Kiedyś pisałam w sprawie wątpliwości co do synka. Teraz Krzysiek ma 14 miesięcy, zaczął chodzić. Nauczył się robić papa i klaskac, jednak robi to tylko wtedy kiedy mu się chce a nie wtedy kiedy go poproszę. Pokazuje rączka żeby mu poruszyć dzwoneczki wiszące przy suficie. Daje mi klocek kiedy go poproszę. Przychodzi kiedy go wołam ale nie zawsze. Zauważyłam że obecnie nie interesuje go nic poza chodzeniem. Przytula się do mnie, przychodzi z pielucha i smokiem i wtula się. Patrzy mi w oczy jak się bawimy albo jak go ubiera to patrzy i się uśmiecha. Wydaje mi się ze jest postęp jednak nadal martwi mnie to że niewiele poleceń rozumie, nie przyniesie książki gdy ona leży gdzieś dalej, nie pokazuje w książce paluszkiem, czasem pokaże oczko ale to też wtedy kiedy ma chęć. Moja pediatra powiedziała ze za wcześnie na diagnozowanie. Myślicie że on po prostu może być "mniej rozumny" i mam cierpliwie czekać? Wydrukowalam z internetu zwierzątka i mu pokazuje ale bardzo szybko się nudzi i znowu gdzieś biegnie. Czytałam tez o płytach słucham i uczę się mówić jednak nie wiem czy one nadają się też dla zdrowych dzieci. Problem jest też tzw tym ze on bardzo zapatruje się wiem reklamy wiem tv, jak się skończą to wraca do zabawy. Dziękuję z gory za rady

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...