Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Problemy z pamięcią krótkotrwałą


Gość o...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.Od jakiegoś czasu mam problemy z pamięcią krótkotrwałą, nie jestem w stanie się skupić na wykonywanej czynności. Niepokoi mnie wrażenie pustki w głowie oraz "ucinanie" wątków i "napływ" myśli, które nie są moje - mam wrażenie, że myśli te wypowiada obca osoba . Prawie bezustannie towarzyszy mi uczucie silnego, nieuzasadnionego lęku. Ponadto mam poczucie depersonalizacji. Czy te objawy mogą wskazywać na jakąś poważniejszą chorobę? Warto dodać, że żyję w ciągłym stresie.

Odnośnik do komentarza

Ciągły stres może powodować to wszystko, o czym piszesz.
Zacznij od pracy nad własną psychiką, uspokój się , wycisz - a można to zrobić.
Proponuję autosugestię, spacerki, relaks. To naprawdę pomaga.

Przeanalizuj to wszystko, co powoduje ten ciągły stres. Zastanów się, na ile są to przyczyny zewnętrzne, a na ile to twoje własne nakręcanie.
Czasem ktoś coś powie, a my przez długi czas o tym myślimy, denerwujemy się, wyolbrzymiamy, a przyczyna może być błaha, niewarta zdenerwowania.
Pewnych spraw nie możemy "przeskoczyć", bo nie zależą od nas, ale to też warto przeanalizować.
Trzeba się zastanowić, czy można się z tym pogodzić, może trzeba zmienić myślenie na jakiś temat, może trzeba wybaczyć, albo odciąć się od tego - wszystko zależy od rodzaju problemu.

Odnośnik do komentarza

Depersonalizacja, problemy z pamięcią i koncentracją, stany lękowe mogą wynikać z ciągłego stresu. Przez Internet nie da się jednak postawić diagnozy. Powinnaś popracować nad sposobami radzenia sobie ze stresem. Na każdego działa coś innego - relaksacja, sport, czytanie książek, muzyka, spacer itp. Sprawdź, co Tobie pomaga najbardziej i stosuj to każdego dnia. W razie wątpliwości rozważ konsultację psychologiczną. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...