Skocz do zawartości
Forum

Czy zmiana tabletek wpływa na zajście w ciążę?


Gość ania1432

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zmieniła się tylko nazwa leku a nie jej skład to wszystkojest ok. natomiast jeśli ta zmiana była i w składzie tabletek należało nie robić przerwy . W tym przypadku dobrze zabezpieczona będziesz dopiero po 7 dniach brania nowych tabletek.

Odnośnik do komentarza

Witam,
brałam przez 7 dni tabletki Midiana z zapasowego opakowania (niestety nie mam więcej) a dziś ginekolog zmienił mi tabletki na Diane35. Moje pytanie brzmi czy zrobić przerwe 7 dniową tylko po tych 7 tabletkach czy od razu zacząć brać tabletki Diane35? Ochrona zostanie zachowana, cykl się nie rozreguluje i czy należy się dodatkowo zabespieczyć podczas stosunku?

Odnośnik do komentarza

Witam!
W opisanej przez Panią sytuacji powinna Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek Diane 35 bez robienia jakiejkolwiek przerwy. Proszę zatem przyjąć 21 tabletek preparatu Diane 35 (łącznie 7 Midiana + 21 Diane 35), a następnie zrobić 7 dniową przerwę. Zastosowanie takiego postępowania spowoduje zachowanie ochrony antykoncepcyjnej.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie napisała Pani jaki preparat Pani przyjmowała dotychczas i na jaki został on zmieniony. Jeśli jednak są to klasyczne tabletki (dwuskładnikowe jednofazowe) to postąpiła Pani jak najbardziej prawidłowo. W przypadku zamiany jednego preparatu na drugi zaleca się bowiem wykonać 7 dniową przerwę, a następnie zażyć pierwszą tabletkę nowego preparatu. Takie postępowanie pozwala zachować ochronę antykoncepcyjną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...