Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy przy nerwicy mogę odczuwać różne bóle?


Gość znerwicowana333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość znerwicowana333

Cierpię od dziecka na nerwicę oraz depresję. Kilka lat temu miałam dziwne objawy pod postacią łaskotania w pęcherzu moczowym. Zaczynało się, kiedy tylko się obudziłam i o tym pomyslałam i tak całymi tygodniami nie potrafiłam mysleć o niczym innym tylko o tym, co czuję. Przeszłam wtedy szereg badań i nie wykazały zupełnie nic, a nieprzykemne łaskotanie pęcherza, i to dziwne uczucie było cały czas. Samo jakoś minęło. Po ok. 2 latach pomyślałam o tym przypadkiem- o tamtym uczuciu i w tym momencie, jak tym pomyslałam to znowu zaczęło mnie tak nieprzyjemnie łaskotać, napierać od środka- jakbym coś w pęcherzu moczowym miała i trwało to 2 miesiące. Potem miałam kilka lat spokój, ale ostatnio pojawiło się co innego. Po grze w piłkę zaczęły boleć mnie mięśnie nóg, przestraszyłam się ogromnie, ponieważ panicznie boję sie chorób. Tak więc ból ten został i znów cały czas myslę o tym bólu nóg- trwa już półtora miesiąca i wygląda to tak, ze kiedy na chwilę przestanę o nim myśleć, to nie czuję go, a kiedy pomyslę, to znów ten dziwny ból odczuwam w mięśniach łydek. Jest to coś bardzo dziwnego- też jakby takie łaskotanie w mięśniach oraz bóle, które w różnych okolicach łydek się pojawiają. Kiedy zaczynam się bać bardziej, wtedy mnie bardziej bolą. Towarzyszy im duszenie w gardle- jakby taki ucisk (miewam ten ucisk od dziecka od czasu do czasu). Doszło do tego, ze boję się rano ruszyc z łózka, bo jak się ruszę to odrazu mam to nieprzyjemne bólowe uczucie w łydkach i zaczynam sie martwić. Nie biorę leków na nerwicę od lat. Kilka lat temu niby zostałam z niej wyleczona, terapię zakończyłam, a tu znowu takie coś... Mam pytanie- czy od nerwicy naprawdę może boleć ciało? Moja nerwica była nerwica hipochondryczną, zdarzało się nawet wtedy, ze słabłam, pogotowie przyjeżdzało, setki badań przeszłam wtedy i nic nie wykazywały, a potem objawy mijały nagle same, a ja czułam sie okazem zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Tak, nerwica może powodować ból fizyczny, ale istotne jest też to, że ty o tym myślisz, skupiasz się na tym bólu, niejako go "hodujesz".

Kiedyś miałam kłopoty z uszami a przy tym głośny szum /wręcz huk./ Lekarz powiedział, bym nie skupiała się na szumie, wręcz go ignorowała.
Tak zrobiłam i żyję normalnie. Czasem sprawdzam, czy szum nadal jest - jak o tym pomyślę, to tak, jest i nie zniknął. Wyłączam myślenie o tym - szum znika.
Nad bólem też potrafię zapanować, ale mam fizyczne zmiany.
Biorę tabletkę i myślę sobie, że ból znika, że rano będę się świetnie czuła -pomaga.

Tobie radzę, weź na noc magnez i myśl sobie, że rano budzisz się sprawna, zdrowa.
Magnez pomaga na wszelkie skurcze, a myśl o zdrowiu wpłynie na twoją psychikę. Dla odmiany weź rutinoskorbin, albo jakieś witaminy.
Jak już nauczysz się tego, to zaczniesz panować nad sobą.
Tylko bądź konsekwentna, ignoruj te bóle.

Odnośnik do komentarza

znerwicowana333, jak najbardziej nerwica może dawać objawy w postaci różnych dolegliwości bólowych. Jeśli wcześniej chorowała Pani na zaburzenia nerwicowe, niewykluczone, że choroba teraz się odnowiła, stąd lęk o własne zdrowie i koncentracja na różnych objawach somatycznych. Radziłabym skonsultować się z lekarzem psychiatrą, a najbardziej rozważyć skorzystanie z psychoterapii, która powinna być metodą leczenia z wyboru w przypadku nerwicy. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...