Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Bujna wyobraźnia zmorą mojego umysłu?.


Gość Mordehai i Ciarahy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mordehai i Ciarahy

Ostatnio zauważyłem, że ma bardzo wybujałą wyobraźnie. Czy to dobrze?
Macie bujną wyobraźnie?
Co potraficie sobie wkręcić po obejrzeniu np... horroru? Czy boicie się być sami w domu?
A może potraficie właściwie spożytkować ten dar???
Generalnie, w czym pomaga, a w czym przeszkadza bujna wyobraźnia?

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego, jak ją wykorzystujesz.
Możesz napisać książkę, scenariusz, tworzyć świetne reklamy, projektować domy, meble, czy ubrania.
Wyobraźnię można wykorzystać na wiele sposobów.

Możesz też wyobrażać sobie przerażające rzeczy , bać się "własnego cienia", kulić się ze strachu przy każdym szeleście...
Na pewno człowiek z wybujałą wyobraźnią nie powinien oglądać horrorów, by nie ukierunkować swojej wyobraźni właśnie w tym kierunku, czyli by nie zacząć się bać.

Ale też jeśli się boi, to dzięki wyobraźni może skierować swe myśli na poczucie bezpieczeństwa, na wymyślanie inspirujących rzeczy , a to w życiu pomaga.

Odnośnik do komentarza

Ludzie z wyobraźnią potrafią przewidywać zdarzenia i dzięki temu są odpowiedzialni oraz ostrożni i nie pochopni. Lepiej się uczą bo są kreatywni i elastyczni. Szeroka wyobraźnia może wywoływać strach jeśli ogląda się horrory. Dlatego ja ich nie oglądam wcale, i nigdy mnie do nich nie kusiło nawet bo wiem czym to oglądanie się kończy.

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Przyznaję się bez bicia, jestem wielkim marzycielem..Czy to dobrze? Sam nie wiem, ale dzięki mojej wyobraźni, mam swój własny wyimaginowany i oryginalny świat. Kiedyś jeszcze, jak byłem nieco młodszy to, bardzo lubiłem rysować, ale teraz za bardzo już mnie to nie fascynuję. Bardziej wolę opowiadać innym ludziom wymyślone historie i zapewniać, że to prawda:-)

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Witam Pani Kamilo. Mimo tego, że mam bujną wyobraźnie i potrafię wymyślić coś kreatywnego to, nigdy jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby zacząć tworzyć coś wartościowego. Może Pani po części ma rację i powinienem swoje wybujałe fantazje przenosić na papier.
Dziękuje za odp...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...