Skocz do zawartości
Forum

Jak utrzymać wagę?


Gość maaadzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 165 wzrostu przy wadze 55 kg . Udało mi się osiągnąc ten cel w ciągu 3 miesięcy,schudłam 6 kg. Mój przykładowy jadłospis to; sniadanie jogurt naturalny 0% + płatki zbożowe,2 sniadanie:jabłko,obiad : gotowane warzywa około 200g + owoc,(czasem gotowany drób razem z warzywami)kolacja:2 kromki chleba razowego z polędwicą, badz płatki zbozowe z mlekiem. Oczywiscie mój jadłospis sie zmienia,zdaje mi sie ze dziennie jem około 1100 czasem ponad 1100 kalorii.Ograniczyłam słodycze do jednej słodkiej przekąski tygodniowo. Dodatkowo cwicze godzine dziennie(biegam,jezdze na rowerze i wykonuje cwiczenia ok 10-15 minutowe) Podczas tkiego odzywiania nie czuje uczucia głodu itd,jednak wiem ze nie mogę stosować jej nadal,bo może byc to niebezpieczne. Chcialabym z czasem zwiększyć ilość kalorii,nie rezygnując przy tym z cwiczen. Wczesniej mój problem polegał na tym,że rzadko jadłam sniadania,jadłam po godzinie 18,obżerałam sie słodyczami- po prostu jadłam co i kiedy chciałam. Nie chce wrócic do starych nawyków,chodzi mi o to,zeby utrzymać wagę oczywiscie nadal cwicząc,zdrowo sie odżywiając(wyeliminować białe pieczywo,ziemianki) i nie przytyc,od czasu do czasu pozwolic sobie nacoś słodkiego,ale nie wiem jak to osiągnąc. Proszę o pomoc,dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Aby bezpiecznie wyjść z diety i nie uzyskać efektu jo jo musisz pamiętać o tym by nie powrócić do starych nawyków. Bo inaczej przytyjesz ponownie. Stopniowo dodawaj 100kcal na tydzień. Nie przyspieszaj tempa i nie folguj sobie. Jedz 5 posiłków, ostatni na 3-4 godziny przed snem. Staraj się jest produkty jak najmniej przetworzone, o małej ilości kalorii i obniżonej zawartości tłuszczu. Nie podjadaj między posiłkami. Unikaj jedzenia słodyczy i fast foodów. Jedz dużo owoców i warzyw. Nie zapominaj o ćwiczeniach, bardzo dobrze, że chcesz dalej ćwiczyć to tylko Ci pomoże w stabilizacji wagi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...