Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Odczuwanie stresu przez 10-latkę


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 10 lat. Strasznie się denerwuje w szkole. Gdy idę do tablicy lub odpowiedzi, cala się trzese. Jestem najlepsza uczennicą. Dzisiaj np zrobilam wszystkie zadania dobrze, pani mnie poprosiła do tablicy wytłumaczyć klasie te zadania, a ja się plątałam w słowach. Spiewam pięknie, a gdy na ocenę fałszuje. Przed sprawdzianami boli mnie brzuch. Przed szkołą strasznie się denerwuje, ze pani mnie nakrzyczy ze nie odrobiłam lekcji itp. Kiedyś dostalam 2 i przez kilka lekcji plakalam jak opętana. pomocy

Odnośnik do komentarza

A czego się boisz?
Czemu się stresujesz?
Zastanów się nad tym, ale tak na poważnie.
Jesteś dobrą uczennicą, i powtarzaj to sobie, idąc do szkoły, czy gdy jesteś wywołana do tablicy.
Powtarzaj sobie, że jesteś spokojna i opanowana, że z dnia na dzień, coraz pewniej odpowiadasz.

A jak już przemyślisz sobie, czemu ogarnia cię strach , to powinnaś uznać, że nie ma on żadnych sensownych podstaw. Że wszystko to twoje głupie, bezsensowne myśli i że możesz je zmienić, bo to tylko twoje myśli.
Odwagi, bądź dzielna i naucz się spokoju, opanuj stres. Można to zrobić!

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że masz niską samoocenę, dlatego wątpisz w swoje możliwości. Mimo iż jesteś przygotowana do lekcji, znasz odpowiedzi na pytania, to jednak dopada Cię strach, czy sobie poradzisz. Lęk jest na tyle silny, że Cię paraliżuje. Powinnaś popracować nad swoją samooceną. unna ma rację. Powtarzaj sobie, że jesteś spokojna, opanowana, przygotowana do zajęć. Poza tym, pomyśl, czy stanie się coś złego, nawet jeśli dostaniesz gorszą ocenę czy nie będziesz wiedziała, jak odpowiedzieć na pytanie nauczyciela? Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi. Człowiek uczy się także na błędach. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...