Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Brak przyjaciół.


Gość patrycja42567

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycja42567

Witam. Mam 19 lat. Z chlopakiem jestem 3 lata. Ale nie mam przyjaciol. Moze znajomych ze szkoly. Ale oprocz mojego chlopaka i rodziny nie mam ani jednej przyjaciolki z ktora mogabym posmiac sie i pogadac tak o niczym. Po prostu. Bardzo mi tego brakuje.
Mam wrazenie ze przyjazn zawarlam raz. Niestesty zawiodlam sie i od 2 lat z nikim nie mogę nawiązac podobnej znajomisci. Coraz czesciej zawodze sie na starych znajomych. Nikt nie potrafi cieszyc sie z tego co cieszy mnie. Kazdy tylko prosi o pomoc lub o jakies wyjscie jak wyjsc nie ma z kim. Jest mi strasznie przykro kiedy zawodze sie na kazdym kolejnym czlowieku. Boje sie ze to we mnie tkwi problem, ze zostane sama.
Dodam ze jestem raczej otwarta osoba, kazdemu staram sie pomoc, dla ludzi jestem mila.
Nie wiem juz co robic, zeby robic to odpowiednio..

Odnośnik do komentarza

Masz chłopaka, znajomych, rodzinę. Ciesz się tym, bo jesteś w dobrej sytuacji, lepszej niż wielu z nas.
Młodzieńcze przyjaźnie rzadko przetrwają próbę czasu, a do tego jak się człowiek "sparzy" , to z większą rezerwą i bardziej krytycznie podchodzi do nowych znajomości

.Nie ma idealnych ludzi, każdy ma jakieś wady. Nie odtrącaj znajomych, bądź bardziej tolerancyjna co nie oznacza, że masz się dawać wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza

Widocznie nie trafiłaś na samych swoich na tych którzy nadają na tych samych falach. Myślę jednak, że Twój sukces to to, że masz znajomych i chłopaka. Niektórzy nie mają zdolności do zrzeszania sobie ludzi, no chyba że się zmienią. Ale po co zmieniać się dla kogoś.

Odnośnik do komentarza

patrycja42567, postaraj się zobaczyć, że szklanka do połowy jest pełna, a nie pusta ;) Możliwe, że brakuje Ci przyjaciółki od serca, co rozumiem, ale zobacz, kogo masz wokół. Masz rodzinę, chłopaka, znajomych ze szkoły, którzy może okazjonalnie, ale jednak zabiegają o jakiś kontakt czy wyjście z Tobą. To naprawdę wiele. Czasem lepiej mieć wąskie grono przyjaciół, na których naprawdę można polegać niż rzesze pseudo-przyjaciół, którzy zawiodą, gdy będziemy potrzebowali wsparcia. Pielęgnuj te relacje, które masz, co oczywiście nie oznacza, że masz się zamykać na nowe znajomości. Nic jednak na siłę. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...