Skocz do zawartości
Forum

Ruchomy guzek w pachwinie


Gość korcia38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!Mam 22 lata. Dwa tygodnie temu zauważyłam u siebie ruchomy guzek w pachwinie po jednej (prawej) stronie. Od razu następnego dnia udałam się do ginekologa. Pan lekarz mnie zbadał powiedział, że to nieznacznie powiększony węzeł chłonny i żeby się nie martwić, ponieważ może być nawet spowodowany depilacją. W późniejszym badaniu okazało się że mam bakteryjną infekcję pochwy. Stosowałam przez tydzień leki, po kuracji zrobiłam cytologię - dziasiaj mam wyniki -grupa II (dodam, że mam nadżerkę, którą za dwa tygodnie wymrażam). Niestety od wczoraj okzało się, że połączenie kuracji antybakteryjnej z ogromnym stresem z tym wszystkim związanym spowodowało grzybicę. Teraz biorę leki aby ją wyleczyć. I chciałabym się dowiedzieć czy guzek po takiej infrkcji nadal może być wyczuwalny?Przez jaki czas może się utrzymywać?Bardzo bym prosiła o poradę. Obawiam się, że to nowotwór, z tego wszystkiego nie przesypiam nocy (na co wskazuje godzina o której piszę pytanie). Może powinnam znowu pójść do lekarza?Dochodzi tutaj kwestia finansowa, gdyż wydałam 500 zł na kilka konsultacji w tej sprawie a do lekarza państwowego będę bardzo długo czekała. Proszę o odpowiedź, bardzo mi na niej zależy i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Lekarz Agnieszka Barchnicka

Witam serdecznie,

Guzek jaki Pani wyczuła w pachwinie to najprawdopodobniej powiększony węzeł chłonny. Węzły chłonne w tej okolicy często powiększają się niespecyficznie w wyniku różnych przyczyn - depilacji, infekcji itp. Prawdopodobieństwo, że jest to nowotwór jest niewielkie. Teraz powinna się Pani skupić na wyleczeniu grzybicy. Węzły chłonne tej okolicy mogą być powiększone przez dłuższy okres, u niektórych osób nawet na dtale w wyniku ciągłej stymulacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...