Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia odchudzające


Gość piotrek6ekjpb2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek6ekjpb2

Uważam że jestem grubasem i dużo osób mnie tak przezywa. Stosowałem diete 1000 kcal ale mi mało pomogła gdyz schudłem przez 1 tydzien 2kg. Jest to trudne i nie wiem jaką diete stosowac i jakie cwiczenia wykonywać . Mam tego już dosyć moi koledzy są szczupli i inaczej przez to wyglądają . Nie chce całe życie byc grubym. Myśle ,że jem sporo słodyczy sczególnie czekolady bo za chipsami nie przepadam . Nie jem sniadania w domu tylko 2 sniadanie w szkole , na obiad jem zupę i drugie danie, a potem jem co popadnie . Proszę o pomoc gdyz jest to bardzo uciązliwe i nie miłe . Proszę o przykładowa diete i ćwiczenia .Mogę podjąc sie wszystkiego aby schudnąc do 15 kg lub wiecej . Bardzo proszę o pomoc i czekam na szybką odpowiedz mam 15 lat  170 cm i wazę aż 92 kg jak mam schudnac ?

Odnośnik do komentarza
Gość dominikau0

Dieta, którą stosowałeś była skuteczna. Chudłeś 2 kg na tydzień, więc efekt był. To tempo jednak było za szybkie jak na nastolatka. Bezpieczne tempo to max 1 kg na tydzień. Pamiętaj, ze nie wolno szybciej, ponieważ jest to niezdrowe i najprawdopodobniej odchudzanie skończy się efektem jojo. Poza tym nigdy więcej nie rezygnuj ze śniadania. To był duży błąd!

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku diety rygorystyczne nie są dobrym rozwiązaniem. Lepiej abyś zaczął się zdrowo odżywiać i uprawiać sport. Powinieneś jeść 4-5 posiłków dziennie, ostatni na 2 godziny przed snem. Jedz częściej ale mniejsze porcje. Spożywaj dużo owoców i warzyw oraz pij dużo wody. Unikaj tłustych potraw, fast foodów i słodyczy. Postaraj się nie spożywaj potraw smażonych lepiej wybierz te, które są duszone, pieczone lub gotowane na parze. Są mniej kaloryczne. Dodatkowo zrezygnuj z napoi gazowanych typu cola, wód smakowych i dosładzanych soków. Lepiej przerzuć się na soki owocowe, lekkie napary herbat i wodę mineralną. Unikaj posiłków z dużą ilością soli oraz przypraw jej pochodnych. Jedz powoli i nie spiesz się, udowodnione zostało, że jedząc w spokoju jemy mniej i szybciej czujemy się syci. Kalorie ogranicz do 2800 - 3000 kcal.
Do diety koniecznie dołącz zwiększoną aktywność fizyczną. Zapisz się na basen, biegaj albo ćwicz w domu. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronce:
Jak ćwiczyć z hantlami?
Ćwiczenia na brzuch

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...