Skocz do zawartości
Forum

Ile powinienem jeść?


Gość Krzysiek123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek123

Witam !
Mam 15 lat, 168 cm. wzrostu, ważę 58 kilo. Mam problem z ułożeniem dla siebie jadłospisu aby utrzymać wagę, gdyż jestem stosunkowo młody i w sprawach diety itp. muszę strasznie uważać. Chciałbym nadmienić iż jakiś czas temu schudłem 11 kilo "dieta cud", wiem że to głupie ale cóż... na szczęście zrozumiałem swój bład. Tylko niestety nie wiem ile powinienem dostarczać pożywienia organizmowi aby nie przytyć ale również aby już dalej nie chudnąć. Pisałem już tutaj na forum ale dowiedziałem się tylko że za mało jem ;/. Tym razem wolał bym bardziej profesjonalna wypowiedź. Z racji tego iż nie chce mi się pisać 2 raz tego samego pozwolę sobie skopiować część tego co napisałem w poprzednim poście : " 1 ŚNIADANIE przeważnie o 7.00, tylko w weekendy jem ok. 10.00 ok.300ml. mleka do tego 400g. musli fitella ( truskawkowa z kawałkami czekolady :D ) 2 ŚNIADANIE ok. 12.00 jogurt jogobella 330g. (czyli 313,5 kalorii.) OBIAD przeważnie ok. 15-16.00 (wiem że to jest późno ale niestety tak koncze zazwyczaj lekcje , a w szkole z powodu aparatu ortodontycznego nic więcej nie jem, nie mam gdzie umyć zębów ;/) tu przeważnie jem wszystko co da mi mama :D ( w 99% jest to mięso, ziemniaki i surówka z kiszonej kapusty, gdyż średni lubię zupy a co do surówki żadnej prócz z kiszonej kapusty nie tykam, powód: żadna inna mi nie smakuje ;]) PODWIECZOREK ok. 16-17.00 tu robię sobie taki jakby koktajl z całej pomaranczy, wrzucam pomarancze dolewam bardzo mało wody, miksuje i gotowe ^^. KOLACJA ok.18-19.00 3 lub 4 kromki pełno ziarnistego chleba, cienko posmarowane masłem( podobno masło ma sporo witamin ) i 2 jaja kurze. Przez cały dzien pije wodę ( dziennie wypijam ok. 1.7 l. żywca zdrój :P ) Co dziennie jem i pije to samo ( zmieni mi się tylko obiad :] ) Prócz tego biore co dziennie witaral, który dostarcza mojemu organizmowi witamin ( rodzice nalegaj żebym go łykał :P ). Spać chodzę o 22.00 jeżeli ma to jakieś znaczenie ." To sa informacje zwiazane z tym jak i co jadam. Proszę o ile jest to możliwe zmodyfikowanie mojej diety,abym odżywiał się tak jak powinienem. Z góry bardzo Panu/Pani dziękuje.
Ps. nie uprawiam żadnych sportów i chciałbym żeby Pan/Pani zwrócili uwagę na 2 śniadanie i nie zmieniali go jakoś strasznie drastycznie, ponieważ aparat ortodontyczny uniemożliwia mi jedzenie czegoś innego prócz serków i jogurtów.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku powinieneś spożywać dziennie od 3000 do 3300 kcal dziennie. W tej chwili nie jest Ci potrzebna żadna dieta, bo Twoja waga jest prawidłowa.
Twoja dieta jest odpowiednia. Jeżeli chcesz ją urozmaicić to oprzyj jej składniki na piramidzie żywieniowej. Dodałabym do niej więcej owoców np w postaci soków ( nie będą ci włazić za aparat) Koktajle możesz robić prawie z każdego owocu. Zamiast wody możesz dodawać jogurtu light i miksować go z jagodami, malinami czy śliwkami ( to już zależy od twoich upodobań) Kiszona kapusta jest dobrym rozwiązaniem ale radziłabym trochę urozmaicić surówki – możesz spróbować przekonać się np do pomidorów z odtłuszczoną śmietanką, mizerii, czy sałatki coleslaw. Nie można przecież przez całe życie jeść kiszonej kapusty. Przekonaj się d zup, są one bogatym źródłem związków mineralnych i witamin ale również warzyw.
Dobrze by było jakbyś do swojego planu dnia włączył jakiś ruch, może to być spacer, szybki marsz, jazda na rowerze, pływanie lub co tylko chcesz. Ważne abyś ćwiczył i aktywnie spędzał czas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...