Skocz do zawartości
Forum

Jak pohamować głód podczas odchudzania?


Gość GołąbMafiozo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GołąbMafiozo

Witam,mam 12 lat ,ważę 55/56/57(w zależności,czy już jadłam,od pory dnia itp.)kg i mam 156 centymetrów wzrostu. Wiem,że ważę więcej niż powinnam,ale mam ciężkie kości,poza tym jestem w okresie dorastania,dodatkowo rozwijam się szybciej,co chyba wpływa trochę na wagę. Nie jestem gruba,ale chciałabym schudnąć. Problem w tym,że nie wiem ,co mogę jeść,by się "zapchać" ,nie być głodną,ale też dużo nie tyć. Ograniczam słodycze,jeżdżę codziennie godzinę na rowerze(od niedawna,od razu mówię) i robię 50 brzuszków przed snem. Tak jak pisałam,chcę wiedzieć,co mogę jeść,by być pełną,a także chciałabym zobaczyć,jakie jeszcze ćwiczenia mogę wykonywać. Czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość dominikau0

Sięgaj często po owoce i warzywa. Poza tym kasza gryczana i płatki owsiane są także "zapychające". Od czasu do czas możesz sobie pozwolić na gorzką czekoladę. Oprócz brzuszków możesz robić przysiady i "babskie pompki".

Odnośnik do komentarza

Aby na dłużej czuć się syto jedz owoce takie jak: kasza jęczmienna, kasza gryczana, brązowy ryż, sok machwiowo - jabłkowy, marakuja, porzeczki ( obojętne jakie), maliny, jeżyny, daktyle, suszone owoce: brzoskwinie, morele, jabłka, śliwki, rodzynki, banany; orzechy laskowe, bułki grahamki, chleb pumpernikiel, chleb żytni, chleb pełnoziarnisty,otręby pszenne, płatki żytnie, płatki kukurydziane ( tylko bez cukru), marchew, brukselki, groszek zielony, fasola biała/ czerwona, soja i soczewica. Wszystkie te produkty zawierają dużo błonnika który przedłuża uczucie sytości. Możesz sobie wybrać co będziesz jadła. Nie musisz jeść wszystkiego, ponieważ nadmiar błonnika jest również szkodliwy. Dodatkowo jedz wolniej i dobrze przeżuwaj, uczucie sytości pojawia się po 15 minutach. Staraj się jeść 4-5 posiłków dziennie, tak by nie czuć głodu. Lepiej jeść częściej a mniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...