Skocz do zawartości
Forum

Zmiana tabletek a brak okresu


Gość maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne  bez robienia przerwy (po ostatniej aktywnej tabletce  przeszłam do pierwszej aktywnej ), właśnie kończę pierwsze opakowanie -jestem przy czwartej tabletce placebo i niestety krwawienie nie wystąpiło. Czy mam powody do obaw? Boli mnie brzuch i kręgosłup jakby okres miał nadejść ale niestety nadal go brak. Czy mogę bezpiecznie zacząć kolejne opakowanie ? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Tak, rozpocznij kolejne opakowanie zgodnie z instrukcją. Przy zmianie tabletek może dojśc do rezregulowania i nawet nie wystąpienia na skutek tego okresu. Przy kolejnym opakowaniu powinno już być wszystko w normie. Jesli jednak po raz kolejny okres by się nie pojawił, idź do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Mam problem. W zeszłym miesiacu zmieniałam tabetki z lesine, które brałam od roku na daylette. Około 20 tabletki nowych tabletek dostałam plamienia któremu towarzyszyły bóle brzucha. Dzis jestem na etapie brania ostatniej niedziałajacej juz (zielonej)tabletki a okresu nadal nie ma. Nowe opakowanie zaczełam brac po 7 dniowej przerwie. Dodam takze ze lesine były 21 dniowe a daylette sa bodajze 28. Nie wiem co robic... Czy to mozliwe że jestem w ciązy? Tabletki brałam o tej samej porze.

Odnośnik do komentarza

czekoladkaaa
Mam problem. W zeszłym miesiacu zmieniałam tabetki z lesine, które brałam od roku na daylette. Około 20 tabletki nowych tabletek dostałam plamienia któremu towarzyszyły bóle brzucha. Dzis jestem na etapie brania ostatniej niedziałajacej juz (zielonej)tabletki a okresu nadal nie ma. Nowe opakowanie zaczełam brac po 7 dniowej przerwie. Dodam takze ze lesine były 21 dniowe a daylette sa bodajze 28. Nie wiem co robic... Czy to mozliwe że jestem w ciązy? Tabletki brałam o tej samej porze.

Witam!
Jeśli wszystkie tabletki przyjmowała Pani prawidłowo, ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Brak miesiączki może być bowiem natomiast wynikiem zmiany preparatu hormonalnego. Jeśli miesiączka podczas kolejnego cyklu ponownie się nie pojawi się, proszę wykonać test ciążowy oraz skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...