Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego moja waga stoi w miejscu?


Gość franka89

Rekomendowane odpowiedzi

Cwicze juz od jakiegos czasu, ale od okolo 6 tyg wyjatkowo intensywnie. Praktycznie nie zdarza mi sie dzien bez cwiczen. Od pon do pt chodze na roznego rodzaju aerobiki, rowerki , rozne cwiczenia itp 2 razy w tyg po 2 godz. Sa one naprawde wykanczajace. w weekendy chodze na silownie, a prawie codziennie dodatkowo wieczorami jezdze na rolkach. Na poczatku wazylam 67 kg przy 162cm, Przez rok schudlam do 60 i od jakiegos czasu ta waga sie utrzymywala. odkad zaczelam starac sie zrzucic kolejne kilka kg, schudlam tylko 2 kg (czyli od 6 tyg) i waga jak na razie stoi. Nie jem duzo ok 1500 kcl dziennie. czy ktos moze mi poradzic co robie zle?

Odnośnik do komentarza

Proces chudnięcia odbywa się zazwyczaj schodkowo tzn mame etapy gdzie tracimy kilogramy i etapy kiedy waga ani drgnie. Te puzy w spadku wagi są spowodowane koniecznością przeprogrmaowania metabolizmu organizmy tak aby był najlepiej przystosowany do obecnych warunków. Taka pauza najcześciej może trwać od 2 do 6 tygodni. W tym czasie należy uzbroić się w cierpliwość i przeczkać ten okres.
Jeżeli ćwiczysz intensywnie pamiętaj o tym, że powinnaś przyjmować minimum 1400kcal dziennie. Ustrzeże Cię to przed niedoborami energii i substancji pokarmowych. Jeśli Twoja dieta jest zbilansowana i dobrze dobrana do Twojego wieku, stylu życia i stanu zdrowia to musisz się uzbroić w cierpliwość. Po pewnym czasie organizm znów zacznie zrzucać zbędne kilogramy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...