Skocz do zawartości
Forum

Przerwa w braniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość aneta2425

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aneta2425

Witam,mam pytanie....biore tabletki antykoncepcyjne od roku,zrobilam przerwe 3-miesieczna,w trakcie tej przerwy miesiaczka wystepowala co 28-30 dni.Ostatnia miesiaczke mialam 26 lutego....(wtedy jeszcze nie bralam tabletek),28 marca dostalam miesiaczke i z tym dniem zaczelam znowu brac tabletki(krwawienia byly slabe).Po tygodniu miesiaczka powinna sie skonczyc , 7 marca "znowu" dostalam miesiaczke bardziej obfita i bolesna i mam ja do dzisiaj (12 kwietnia).Taka sytuacja zdazyla mi sie po raz pierwszy i niewiem co mam robic,miesiaczka trwa prawie 2 tygodnie.Czy to skutek przerwy w braniu tabletek?Kiedy powinnam sie zglosic do ginekologa? Prosze o porade,z gory serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Przy ponownym rozpoczęciu stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogło dojść do zaburzeń, które spowodowały krwawienia. Ponieważ krwawienie trwa już dwa tygodnie powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty ginekologa. Lekarz powinien ustalić przyczynę przedłużającej się miesiączki a także wdrożyć odpowiednią terapię w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio jednak przytrafiła mi się taka sytuacja, Doszło do stosunku i tego samego dnia wzięłam tabletkę, ale już przez trzy kolejne dni miałam przerwę. Jestem w połowie opakowania i pominęłam trzy tabletki. Jakie jest ryzyko, że mogłam zajść w ciążę i czy kontynuować normalnie opakowanie? Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...