Skocz do zawartości
Forum

Zapłodnienie po miesiączce


Gość agatka111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agatka111

Witam!!! W styczniu postanowiłam zrobić sobie przerwę w antykoncepcji( stosowałam plastry ), co roku robię sobie miesięczne przerwy a antykoncepcje (pierw tabletki teraz od 3 lat stosuje plastry) stosuje od 7 lat. Trzy i pół tygodnia temu dowiedziała się że jestem w 2 miesiącu ciąży(6/7 tydzień wdł. USG). Według daty pierwszego dnia OM( 23.01.20011) i USG wynika, że zaszłam w ciążę zaraz po okresie.Kochałam się z mężem trzy razy i raz uprawiałam petting( po wytrysku wytarł członka-podczas pettingu nie doszło do stosunku, po około 10 minutach pieścił mnie palcem mogła się na nim zanieść mała kropelka spermy czy mogło wtedy dość do zapłodnienia???) Wiem w których dniach się kochałam a w którym uprawiała petting i tak się zastanawiam którego dnia mogłam zajść w ciążę!!!czytałam troszkę na ten tema i z tego co wiem plemniki w pokojowych warunkach czy na ręce bardzo szybko giną( do 5 minut). Ogólnie byłam troszkę w szoku ,że zaszłam w ciąże zaraz po miesiączce i zaraz po odstawieniu plastrów:-)Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Ze względu na odstawienie antykoncepcji hormonalnej mogło dojść do rozregulowania cyklu. Stąd możliwość zajścia w ciążę w opisanej fazie cyklu. W opisanej sytuacji istniało również niewielkie ryzyko ciąży. Plemniki mogły przeżyć pomimo niesprzyjających warunków. Przy niewielkim odstępie stosunku oraz pettingu określenie, które zachowanie doprowadziło do zapłodnienia może być trudne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...