Skocz do zawartości
Forum

Jak zwalczyć nadwagę u mężczyzny?


Gość tofik994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem mężczyzna, mam 17 lat i problem z nadwaga. Wazę 74,5kg przy moim wzroście 175cm to troszkę za dużo i mam okrągły brzuch;((. Nie mam żadnych aktywności fizycznych. Mógłbym liczyć na jakaś pomoc byłbym bardzo wdzięczny, bo bardzo zależy mi na szybkim uzyskaniu szczuplej sylwetki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Twoja waga waha się w górnych granicach normy, więc rzeczywiście możesz troszkę schudnąć, ale w sumie nie dużo. Jesli chcesz zamienić tłuszczyk w mięśnie to powinienes zacząć chodzić na siłownię. Aby wzmocnić mięśnie brzucha nie wymyślisz nic innego jak robić brzuszki, codziennie.

Odnośnik do komentarza

Mężczyźni są w lepszej sytuacji niż kobiety, gdyż posiadają mniej tkanki tłuszczowej a więcej mięśniowej. Problemem są za to złe nawyki żywieniowe. Aby się odchudzić przede wszystkim musisz zacząć ćwiczyć. Na mięśnie brzucha możesz wykonywać następujące ćwiczenia:
1. Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha
2. Ćwiczenia na mięśnie brzucha - wahadło
3. Ćwiczenia na mięśnie brzucha w podporze bocznym
Dodatkowo możesz również chodzić na spacery, biegać, uprawiać marszobiegi czy jeździć na rowerze.
Oprócz ćwiczeń i szeroko rozumianej aktywności fizycznej musisz ograniczyć spożywanie kalorii. Najlepiej jak zrezygnujesz z słodyczy, fast foodów i alkoholu. Nie jedz również smażonych potraw i bardzo tłustych dań. Unikaj więc tłustych mięs, wędlin, żółtych serów. Zamiast nich lepiej jedz kurczaki, indyki, cielęcinę, jagnięcinę i chudy biały ser. Pamiętaj także o warzywach i owocach są ważnym elementem diety, zawierają dużo witamin i minerałów a także bardzo cenny błonnik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...