Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Brak samodzielności w życiu prywatnym


Gość f...m

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy skończyłam szkołę podstawową myślałam, że moja matka pozwoli mi wybrać jakąś szkołę na własną rękę, to zrozumiałe, że by mi pomogła, bo nie jestem jeszcze zbyt odpowiedzialna.Moja mama sama mi wybrała szkołę, której nienawidzę z całego serca.Zaczęłyśmy się kłócić i raz nawet przeszło do rękoczynów z strony mojej matki.Jestem nie szczęśliwa, zaczęłam spostrzegać świat jako piekło, nie mam przyjaciół i po 7 miesiącach zaczęłam się ciąć.To jeszcze nie wszystko.Co powinnam zrobic?

Odnośnik do komentarza

Pkt pierwszy - powiedzieć matce tak "jak mam się nauczyć samodzielności skoro ty robisz wszystko za mnie?"

Pkt drugi - "To jeszcze nie wszystko." czyli co jeszcze?

Pkt trzeci - Cięcie się to zły pomysł, myślę że wiem czemu to robisz. Wolisz aby cię bolało samo cięcie niż to co czujesz...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że mama decyduje za Ciebie, bo myśli, że wie lepiej. I możliwe, że robi to z nieprawidłowego pojęcia miłości do Ciebie i odpowiedzialności za Ciebie. Jest po prostu nadopiekuńcza i tym Cię krzywdzi. Jeśli nie jesteś zadowolona ze szkoły, do której uczęszczasz, powiedz o tym mamie i wspólnie zastanówcie się, co dalej. Nie może to być rozmowa w stylu: "Nie będę tam chodzić, koniec, kropka". Stawiając sprawę na ostrzu noża, musisz liczyć się z tym, że mama nie ustąpi. Zanim zaczniesz rozmawiać z mamą, przygotuj sobie rzeczowe argumenty, powiedz, co chciałabyś robić, co Cię pasjonuje, w czym się widzisz za kilka lat. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...