Skocz do zawartości
Forum

Częste bóle kolan- co jest ich przyczyną?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od dłuższego czasu zmagam się z bólem kolan. Mam 19 lat i niechętnie uprawiam jakiekolwiek sporty. Moje BMI jest idealne - ważę 56 kg przy wzroście 170cm.
Zaczęło się to już w gimnazjum- kolana pobolewały mnie niezależnie czy je wcześniej jakoś wysilałam. Po prostu niekiedy czułam ból, jakby były po cieżkim wysiłku fizycznym. Sporo razy zdarzyło się tak, iż kiedy klękałam i chciałam wstać jakby coś w nich przeskakiwało, nie mogłam nic zrobić- ból nie do zniesienia powodował że nieruchomiałam. Każdy ruch powodował jeszcze większy ból. Ustawał gdy udało mi się jakoś wstać i wtedy jakby coś wskakiwało na swoje miejsce i wszystko było tak jak przed incydentem- czasami pozostawał lekki ból - przyjemny w porównaniu do tego sprzed chwili.
Któregoś razu zdarzył się incydent z łokciem- podczas lekcji schyliłam się po coś do plecaka , gdy się podnosiłam i zgięłam rękę zablokowała mi się tak, że aby ją rozprostować musiałam zażywać antybiotyk przez tydzień. To na szczęście darzyło się jednorazowo i nikt nie wiedział czemu- po paru tygodniach wyszedł mi wielki krwiak praktycznie od ramienia do łokcia. Później już nic się nie działo.
Powracając do kolan- często pobolewają mnie w dni, kiedy zmienia się ciśnienie. Myślałam , że gdy zacznę je w te dni "rozchadzać" czy też wysilac w jakiś sposób np. przez jazdę konną to ból minie- niestety było wręcz przeciwnie- nie mogłam potem spać całą noc z bólu.
Odwiedziłam prywatnie wielu lekarzy- dostałam radę aby jeść żelki i kości.. Nie wiem już do kogo mam się z tym udać- moje badania zlecone przez lekarza rodzinnego są pozytywne.Dodam iż bardzo rzadko jem "czerwone" mięso- spożywam wszystko łącznie z mięsem z kurczaka, wszystkie owoce oraz warzywa, sporo słodkości które ostatnimi czasy staram się bardzo ograniczyć. Proszę o jakąś diagnozę albo pomoc- czy w takim wieku częste bóle kolan są normalne? Czasem czuję się przez nie jak 80-latka, nie młoda dziewczyna..

Odnośnik do komentarza

Kisiel to skrobia ,nie o to chodzi- chyba chodzi o galaretki takie z żelatyną, galaretki z łapek kurzych, mięsko do ogryzania z tych łapek, galaretki z warzywami robione z takich indyczych odpadów pełnych chrzastek i to zalecenie jeśc kości, to chyba chodzi o miękkie chrząstki jakie są przy róznych kościach. Wszystkie wywary z cielęciny co jak wystygna to robią się galaretką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...