Skocz do zawartości
Forum

Jak długo muszę brać tabletki na podtrzymanie ciąży?


Gość alabama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie ciąży i porodu. Podczas ostatniej wizyty u ginekologa 28.03.2011r.(wg obliczeń był to 32 tydzień+5 dni), dowiedziałam się że mam 1 cm rozwarcie i skurcze. Z usg wyszło ze dziecko jest duże na 34 tydzień + 4 dni. Oprócz twardniejacego brzucha, nie czułam tych skurczy. Zdaję sobie sprawę, że to przez nadmierny wysiłek, dzwiganie i itp. Od tygodnia biorę leki. Lekarz nakazał brać te tabletki do soboty 09.04.2011. Boję się, że jak odstawie to zaraz urodzę, a to nie będzie donoszona ciąża. Wogóle lekarz obliczył mi termin porodu na 17 maja. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 10 sierpnia 2010r., cykle regularne 28 dniowe, 5 dni krwawienia. Proszę mi doradzić czy odstawić te tabletki czy porozmawiać z lekarzem i wydłużyć branie jeszcze o 2 tygodnie, aby dziecko było dostatecznie duże i mogło samodzielnie odychać bez tlenu i przebywania w inkubatorze. pzdr

Odnośnik do komentarza

Proszę w Twej kwestii zaufać lekarzowi. On zna najlepiej Twój przypadek, ma wgląd do Twojej karty, zapewne przeprowadzał badania, dlatego to on jest najwłaściwszą osoba, by podejmować jakiekolwiek decyzje o rozwiązaniu i lekach. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...