Skocz do zawartości
Forum

Rozszczepienie umysłu z winy nauki


Gość fukas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Danuta718

~fukas
Nie mam nic wspólnego z js, a mój sposób myślenia jest popularny w kręgach ludzi wykształconych i kształcących się...

Wobec tego nawołuję do niekształcenia się. Nie warto jak widać. Bo jeśli każdy wykształcony ma mieć zje... psychikę to ten wątek pokazuje że nie warto :P.

Odnośnik do komentarza

Danuta napisała - jak chcesz, to dalej to ciągnij.
Nie, nie zamierzam dyskutować, dla mnie to po prostu była okazja, by wypowiedzieć się na temat nowych odkryć, w sprawie genów.
Wydawało się że są one niezmienne, niepodważalne, a tu proszę - nawet to się zmienia.

Po operacji kręgosłupa lekarz powiedział, że mam wstać.
A ja leżałam jak kłoda i zaczęłam się intensywnie zastanawiać , JAK TO SIĘ ROBI!
Nie wiedziałam!
Nakazałam więc sobie, by spuścić jedną nogę, potem drugą, podeprzeć się rękami ...itd..
Wstałam..
Przedtem dość żartobliwie o tym mówiłam, ale w świetle nowych odkryć tyczących możliwości ludzkiego umysłu zastanawiam się, czy ja byłam sparaliżowana i siłą umysłu nakazałam sobie normalnie funkcjonować?
Jakoś wewnętrznie jestem przekonana, że tak to właśnie było.
Przecież nie mogłam się ruszyć!
A jednak wstałam.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że piszesz o badaniach na temat zmiany ekspresji genów pod wpływem różnych czynników, a to nie jest przełom, tylko spodziewany wynik. Pojedyncze geny zmieniają się przez całe życie, ale to nie zmienia faktu, że każdy z nas jest kształtowany przez środowisko.

Przedtem dość żartobliwie o tym mówiłam, ale w świetle nowych odkryć tyczących możliwości ludzkiego umysłu zastanawiam się, czy ja byłam sparaliżowana i siłą umysłu nakazałam sobie normalnie funkcjonować?
Jakoś wewnętrznie jestem przekonana, że tak to właśnie było.
Przecież nie mogłam się ruszyć!
A jednak wstałam.

Proponuję Ci wizytę u psychiatry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...