Skocz do zawartości
Forum

Duża niedowaga u 14-latki a anoreksja


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady, faktycznie bardzo szczupła jesteś, ale w tym wieku to normalna waga, najprawdopodobiej przez kilka najbliższych lat po mału przybęcie Ci ok. 5 kg. Jeżeli na nic nie chorujesz i zdrowo się dożywiasz, nie odchudzasz się ,to wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

Ejjj... czemu od razu sugerujecie anoreksje?! Za dużo Ewy Drzyzgi. Serio. To wcale nie musi być żadne zaburzenie odżywania, ani anoreksja ani bulimia. Poczytajcie co nieco na ten temat zanim zaczniecie od razu stawiać diagnozę.
Jak miałam 14 lat ważyłam niewiele więcej, bo 44 kg. I ta waga utrzymała mi się do 27 roku życia. Nie mam anoreksji. Kwestia genów i przemiany materii. Teraz intensywnie ćwiczę i tyje ze względu na przyrost tkanki mięśniowej.

Powracając. Twoi rodzice też są tak szczupli? Normalnie się odżywiasz? Normalnie funkcjonujesz jak Twoi rówieśnicy? Nie jesteś ospała, ani anemiczna? Jeśli w Twojej rodzinie są same szczypiory to Ty też taka będziesz. Jeśli wszystko jest OK to się nie ma czym martwić. Poczekaj jeszcze trochę, a będą Tobie zazdrościli szczupłej sylwetki, bo nasze społeczeństwo tyje na umór.

Odnośnik do komentarza
Gość bum-bum-bec

i pomijam fakt, że przez ciągłe uwagi o tym jaka to ze mnie anorektyczna i ciągłe docinki w stylu: 'ty cokolwiek jesz? Rodzice cie karmia?!', 'powinnaś zostać statystą w liście schindlera', 'uważaj, bo wiatr ciebie zdmuchnie' i wiele innych wpadłam w niesamowite kompleksy. Dużo czasu musiało minąć zanim ubrałam koszulkę na ramiączkach bądź krótką spódnicę.
Mam nadzieję, że nie bierzesz mocno do serca powyższych komentarzy o anoreksji, bo wcale nie musisz jej mieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...