Skocz do zawartości
Forum

Stabilizacja wagi


Gość ewewe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w grudniu tego roku 15 lat. Mam wzrost ok.164cm,165. Ważę ok.48-49kg. Chciałabym utrzymywać tę wagę. Jem od dłuższego czasu 3, góra 4 posiłki dziennie. Śniadanie to przeważnie płatki owsiane z suszonymi owocami ( lub innymi owocowymi dodatkami) i mleko 3,5%, gdyż bardzo je lubię. Jem płatków dosyć dużo, gdyż je lubię. II śniadania przeważnie nie jem, bo wystarcza mi do godziny 14-15 to, co zjadłam o 7,8 rano. Zawsze piję wodę lub soczki typu ,,Kubuś'' miedzy śniadaniem i obiadem. Na obiad ZAWSZE zjem to co mama mi naszykuje, obojętnie, czy ma to 500kcal, czy 2000kcal. Czasami zdarza się, że zjem na podwieczorek jakiś owoc lub serek typu: danonek. Ale to jest może raz na 3 tygodnie. Ostatni posiłek to kolacja, która jem ok. 17:30-18. Jem przeważnie 2 kromki chleba z serem, szynką, ogórkiem i pomidorem + zielona herbata. Zdarza mi się jeść teź sandwicze z serem i ketczupem. W niedziele niestety muszę zawsze zjeść rosół, tłustego kurczaka, tłustą kapustę i dwie kluski w sosie. Ale jem tylko potem na kolację 1 kromkę chleba. PS. Raz na tydzień pozwalam sobie na coś słodkiego.:) PSS. Piję dużo wody. Czy na takim jedzeniu zdołam utrzymać moją wagę?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 15 lat, 165 cm wzrostu i ważę 48 kg. Parę miesięcy temu zdecydowałem że będę się zdrowo odżywiał i celowałem w to aby ważyć 50 kg. Udało mi się to lecz teraz nasuwa się pytanie, jak utrzymać tą wagę? Wymyśliłem iż będę trzymał się tego:
Od Poniedziałku do Piątku 1500-2000 kcal.
W weekendy 2000-3500 lub 4000 max. (normalne jedzenie i pozwalanie sobie na coś słodkiego lub po prostu niezdrowego)
Jestem w klasie sportowej i mam dużo ruchu codziennie i dodatkowo ćwiczę w domu. Czy to wystarczy by nie chudnąć i aby już nie przytyć? Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...