Skocz do zawartości
Forum

Wstydzę się swojej wagi


Gość Lidzzia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Mam 13 lat , 164 cm wzrostu i ważę 60 kg. Chciałabym trochę schudnąć ponieważ wstydzę się. Koleżnaki z mojej klasy ważą po 47/50 kg. A ja jestem najgrubsza. Kiedy byłam mniejsza miałam nadwagę. Ale moja mama nic z tym nie robiła. Gdy zaczełam rosnąć , chudłam. Ale dalej jestem gruba. Chciałabym mieć chudszą twarz i brzuch. Aha i jeszcze zaczyna robić mi się cellulit! Pomocy! Znam bardzo dużo osób z cellulitem w takim wieku , no ale mnie to przeraża. Jeśli chodzi o ćwiczenia. Biegam codziennie po 1 km pod górę. Ćwiczę też na WF-ie tzn. gramy w ręczną itp. Czyli nawet duży wysiłek. Proszę o pomoc!! Lidia

Odnośnik do komentarza

W twoim wieku żadne restrykcyjne diety nie wchodzą w grę. Musisz po prostu więcej się ruszać i być bardziej aktywna.Ogranicz jedzenie słodyczy, fast foodów i picie napoi gazowanych typu cola. Jedz więcej owoców i warzyw. Unikaj białego pieczywa, lepiej zastąp je ciemnym, pełnoziarnistym pieczywem.staraj się jeść 4 - 5 posiłków dziennie. Zasada jest prosta jedz mniej a częściej.
Dodatkowo dołącz do tego sport, ćwiczenia, cokolwiek co zwiększy Twoją aktywność fizyczną. Sam wf nie wystarczy. Poświęć godzinę dziennie na ćwiczenia a z pewnością zobaczysz efekty swoich działań. Tylko nie poddawaj się, na efekt trzeba będzie trochę poczekać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...