Skocz do zawartości
Forum

czuję się ciągle brudna i gorsza od innych,pomocy


Gość Kasiiiulla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasiiiulla

Witam,nazywam się Kasia,mam 18 lat,mój problem polega na tym,że od jakiegoś czasu cały czas czuję się "nieświeża,brudna"...nie mam manii że wszędzie są bakterie,nic z takich rzeczy,jednak nawet po prysznicu mam wrażenie że jestem nieświeża,nie pachnie ode mnie,czuję się jakbym się w ogóle nie umyła.Prysznic biorę codziennie,używam antyperspiranty,prefumy a po mimo to czuję się jakbym nie pachniała,nie umyła się,kiedyś po prysznicu miałam uczucie świeżości,czułam się lekko a teraz...niby to nic takiego ale bardzo mnie to męczy,dodam że jestem szczupła,mam dużo ostatnio stresow (niescześliwa miłośc),cierpie również na nadpotliwość (nawet jak mi zimno,nie wykonuje żadnych czynności wysiłkowych) to mam bardzo mokro pod pachami,nie pomagają antyperspiranty,tabletki "perspi block",przez to czuję się jeszcze gorzej,mam bardzo przetłuszczającą się cere,włosy myję codziennie,od czego moge tak mieć? bardzo proszę o pomoc,patrze na inne dziewczyny,zadbane ...a ja ? bardzo dbam o siebie a jednak czuje sie gorsza od nich...nie wiem jak one to robią że zawsze wyglądają dobrze,nawet po szkole,pracy,w upalne dni,a ja po paru godz.mam brzydkie włosy,czerwoną,świecącą twarz,makijaż spływa,mam mokro pod pachami i czuje sie okropnie

Odnośnik do komentarza

Z wlasnego doświadczenia wiem, że po przejsciu na dietę tylko warzywno-owocową czlowiek ladniej pachnie- wszystkie ludzkie wydzieliny, pot, wydzielina pochwy nie są tak brzydko intensywnie pachnące. zeby nie rzec śmierdzące, mocz nie ma tak intensywnego zapachu.

Jeśli buzie Ci się świeci, to wyprobuj naturalnych maseczek
http://tipy.interia.pl/tag17359,maseczka-na-twarz-domowej-roboty.html

Tutaj pod produktem Beata pisze,że cera mniej jej się przetłuszcza
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hydrolat-z-kwiatu-krwawnika-BULGARSKI/620

Nigdy nie kupuję antyperspirantów tylko dezodoranty, bo wierzę ze zablokowanie gruczołow potowych doprowadza do tego, że to co organizm chcial z siebie wyrzucić a antyperspirantem to zablokowano, może będzie chciało inaczej ze mnie wyjść i będe miala np. kłopoty ze skórą.

Postudiuj sobie tę stronę zróbsobie.pl krem lub ecospa.pl, tam dziewczyny i dojrzałe kobiety piszą czasem sensowne porady, lub inna podobną ze składnikami do produkcji dezodorantów, kremów , odżywek do włosów i innych.

Włosy różne różnie się zachowują. Moje można wytrenować, że myję je co 4 dni i tylko ostatniego dnia jestem średnio zadowolona z ich wyglądu. Kiedyś dawno, dawno temu były teorie,że im rzadziej myjesz to pózniej sie przetluszczają, teraz ponoć mamy lekkie kosmetyki i za częste mycie im nie szkodzi, ale czy to do końca prawda, to nie wiadomo.

Może jakaś rada przyniesie Ci pożytek. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Gość Mam ten sam problem.
W dniu 5.08.2021 o 05:20, Gość Zagubiona napisał:

Mam podobny problem, mimo mycia czuje się nie świeżo. Dodatkowo chodzi za mna jakie specyficzny zapach. Dbam o higienę jak mogę a jednak to nic nie daje. 

Myje się codziennie przed pracą, po pracy, w ciągu dnia, perfumuje, używam dezodorantow itd a po jakimś czasie czuje dziwny zapach wokół siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...