Skocz do zawartości
Forum

Lęk i niepokój u nastolatki


Gość daymar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat od jakiegos roku zaczelu sie moje problemy z nerwami przestalam radzic sobie ze stresem male błahostki potrafily mnei doprowadzac do szalu, paniki... przy natezonym stresie miewam ogromne napady niepokoju paniki ze zaraz is ie cos stanie ogromny lęk a przy tym dostaje takiego tetna ze robi mie sie slabo. Wczorja w nocy obudzilam sie i obraz dziwnie przesowal mis ie przed oczami strasznie sie przestraszylam nie wiem czego too bylo powodem ,ale znowu dostalam napadu lekowi niepokoju. bylam juz u jednego specjalismy bralam S********** i obecnie zazywam C******* ale nie pomaga mi to jest gorzej :( juz nie wiem gdzie mam udac sie o pomoc to jest bardzo meczace i przeszakdza w codziennym funkcjonowaniu:(( prosze pilnie o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Czy znasz i stosujesz jakieś techniki relaksacyjne? Może one pomogłyby ogarnąć tą sytuację. Wyciszenie powinno pomóc. Możesz tez próbować się czymś zająć, aby odwrócić myśli od niepożądanych leków czy niepokojów. Może jakieś dodatkowe kursy albo sport?

Odnośnik do komentarza

Powinnas porozmawiać z psychologiem, ponieważ objawy o których piszesz, moga świadczyć o nerwicy lękowej. Odpowiednia terapia dostosowana do Ciebie przez psychologa powinna pomóc w napadach lęku i paniki. Dopiero kiedy nie przyniesie rezultatu spróbowałabym leczenia farmakologicznego. Dobrze też się zastanowić czy lęki i niepokój pojawiły się w wyniku stresu czy może wydarzyło się coś w Twoim zyciu co sprawiło, że się pojawiły nagle. Psycholog przeprowadzi z Tobą wywiad i po kilku - kilkunastu spotkaniach na pewno wszystko wróci do normy, bo faktycznie takie stany utrudniają codzienne funkcjonowanie. Nie martw się, bo ze wszystkim na pewno sobie poradzisz tylko musisz zasięgnąć porady specjalisty, aby miec pewność, że problem zniknął raz na zawsze. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

musisz nauczyć się relaksu,panować nad oddechem...wiem ,że jest trudno ale musisz się otrząsnąć z tego ,i przestać się bać tego uczucia ,musisz zaakceptować ten lęk i nie uciekać od niego tylko powiedzieć se w myślach(choć nie boję się ciebie)...poradzisz sobie szybciej jeśli się z tego otrząśniesz jak ze złego snu. Proponuję również tabletki ziołowe na uspokojenie .I trzymaj się kochana ,musisz być silna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...